Уряд обіцяє підвищення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму вже з 1 вересня 2015 року

Уряд України вносить до Парламенту законопроект про збільшення соціальних стандартів для майже 12 мільйонів українських громадян. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк

Уряд України вносить до Парламенту законопроект про збільшення соціальних стандартів для майже 12 мільйонів українських громадян. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Глава Уряду нагадав, що чинний закон передбачав зростання мінімальної заробітної плати й прожиткового мінімуму з 1 грудня. Проте загальний фінансовий ресурс для підвищення зарплат, пенсій, виплат та інших соціальних стандартів, за його словами, становив близько 10 млрд. грн., які вдалося знайти.

Тож до Парламенту вноситься законопроект, який передбачає збільшення соціальних стандартів, зокрема, для близько 3 мільйонів працівників бюджетної сфери: «Учитель без категорії отримає додатково 470 грн. Учитель вищої категорії — 605 грн. Сімейний лікар буде додатково отримувати 453 грн., а медсестра — 304 грн.».

Працівники соціальної сфери та культури також отримають такі підвищення. Зокрема, перші додатково будуть отримувати 304 грн., другі — 348 грн.

Окрім цього, студентам підвищать стипендії. Студенти вищих навчальних закладів І і ІІ категорії будуть додатково отримувати 112 грн., а студенти, які навчаються в навчальних закладах ІІІ-IV категорії, — 95 грн.

Глава Уряду також повідомив, що одинокі матері після підвищення загалом будуть отримувати від 350 до 727 грн.

«Пенсіонери, які потребують найбільшої допомоги від держави, також отримають підвищення пенсії. Мінімальна пенсія становитиме 1074 грн.», — наголосив Арсеній Яценюк.

Люди з особливими потребами додатково отримають від 100 до 200 грн.

Мінімальна заробітна плата з 1 вересня цього року становитиме 1378 грн.

Інформація про інструктажі з охорони праці

Реєстраційні журнали для інструктажів з охорони праці

Додаткові матеріали для проведення інструктажів з охорони праці

Інструкції з охорони праці

Інформація про інструктажі з пожежної безпеки

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88333

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7728

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1799

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4882

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді