Організація охорони праці

Як правильно організувати роботу служби охорони праці на підприємстві? На допомогу — роз’яснення експерта, за якими розберетеся, як визначити чисельність СОП, які кваліфікаційні вимоги до її працівників, які обов’язки й права служби. Бонус — зразок Положення про СОП, за яким швидко й без зайвих клопотів налагодите робочий процес.

Як організувати роботу служби охорони праці

Законодавство зобов’язує роботодавців, незалежно від форми власності організації, забезпечити своїм працівникам безпечні умови праці. Інженер з охорони праці — особа, яка відповідає за безпеку праці на підприємстві. Які вимоги до інженера з охорони праці існують? Що він повинен знати, які обов’язки виконувати? Про це читайте у нашій статті.
Переглядів: 66564
Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
Переглядів: 22468
Державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці. Зі статті ви дізнаєтеся, яка структура державного управління охороною праці в Україні, хто здійснює державне управління охороною праці та які саме обов’язки та повноваження органів державного управління охороною праці.
Переглядів: 19249
Незважаючи на вимоги законодавства, в Україні завжди досить велика кількість робочих місць з небезпечними та шкідливими виробничими факторами, не завжди санітарно-побутові умови праці відповідають нормативним вимогам. Багато людей потерпає від нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві. Однією із причин такого становища є незадовільний стан безпеки праці та неналежні праці на підприємствах.
Переглядів: 169
Інженер з охорони праці не займається законотворчістю, однак опрацювання нормативної бази — складова його роботи. Він має знати, які існують нормативно-правові акти з охорони праці та як їх правильно застосовувати. Про основні нормативні документи з охорони праці — далі у статті.
Переглядів: 23181
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
Переглядів: 19565
Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
Переглядів: 203
Більше статей за темою Більше новин за темою Більше питань за темою