Штучний інтелект в роботі: як віднайти золоту середину

662
Автор
експерт із охорони здоров’я та безпеки праці, Київ

Запитання

Як віднайти золоту середину при використанні ШІ, щоб він був реальним помічником у роботі?

Відповідь

Штучний інтелект (ШІ) має підсилювати нашу здатність думати, а не заміняти її. Людина повинна залишатися капітаном корабля, навіть якщо навігатор став розумнішим.

Як експерт з охорони праці перемагає штучний інтелект

Отже, коли використовуєте в роботі ШІ, радимо дотримуватися принципів:

1. Контроль замість підкорення. Використовуйте ШІ для підтримки, оптимізації, але пам’ятайте, що остаточне рішення ухвалює людина.

2. Підвищення, а не заміна мислення. ШІ допомагає нам бачити більше варіантів, аналізувати дані, знаходити нестандартні рішення, але саму здатність мислити він має розвивати, а не заміняти.

3. Використання для рутини, не для творчості. Нехай ШІ бере на себе повторювану рутинну роботу (розрахунки, пошук даних), а людині залишаються стратегія, креативність, етика.

Перегляньте вебінар Штучний інтелект в роботі: як віднайти золоту середину Автоматизація та цифровізація в охороні праці: сучасні рішення та приклади


4. Критичне ставлення до результатів.
Проаналізуйте критично, перевірте та осмисліть будь-який результат ШІ.

5. Безперервне навчання людини. Використання ШІ має бути каталізатором нашого розвитку, стимулом вивчати нові технології, поглиблювати знання, шукати нові підходи.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
956

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64661