Транспортний засіб має бути оснащений медичною аптечкою залежно від типу ТЗ (наприклад, для автобуса — автомобільною аптечкою першої допомоги АМА-2 за ДСТУ 3961-2000 «Аптечка медична автомобільна. Загальні вимоги»), знаком аварійної зупинки (миготливим червоним ліхтарем), вогнегасником, а вантажні автомобілі з дозволеною масою понад 3,5 т і автобуси з дозволеною максимальною масою понад 5 т — додатково упорними колодками не менше 2 шт. Крім того, великовагові та великогабаритні ТЗ облаштовують проблисковими маячками оранжевого кольору.
При направленні у рейс тривалістю понад 1 добу вантажні автомобілі та автобуси додатково укомплектовують підставками (козелками), лопатою, буксирним пристроєм, запобіжною вилкою (переносним пристроєм) для замкового кільця колеса, а взимку — додатково ланцюгами проти ковзання.
Автобуси та вантажні автомобілі, що призначені для перевезення людей, додатково укомплектовують другим вогнегасником (один вогнегасник — у кабіні водія, інший — у пасажирському салоні автобуса або кузові автомобіля). Автобус оснащують одним порошковим вогнегасником (закачного типу ВП-5 (з) або з газом-витискувачем у балоні ВП-5) із зарядом вогнегасної речовини не менше 5 кг.
Охорона праці водіїв транспортних засобів
Місця розміщення вогнегасників та аптечки позначають відповідними написами, символами або знаками. Аварійні виходи також позначають табличками з правилами їх використання.
У разі залучення до ТО та Р автомобіля водій отримує в користування, зокрема, таке приладдя:
- робочий (слюсарний) інструмент відповідної номенклатури (набір гайкових ключів та викруток, пасатижі тощо);
- домкрат з підкладками;
- запобіжна вилка для проведення шиномонтажних робіт;
- лежак для роботи під автомобілем.