Періодичність проведення інструктажів з охорони праці

18369

Запитання

З якою періодичністю необхідно проводити інструктажі з охорони праці?

Відповідь

Згідно з Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення), працівники повинні проходити інструктажі з питань охорони праці, надання домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж і стихійних лих під час прийняття на роботу та періодично.

Знайдіть відповідь на своє запитання про інструктажі з охорони праці

З працівниками, які приймаються на роботу, або ж з учнями під час навчання проводять вступний інструктаж. Безпосередньо на робочому місці проводять первинний інструктаж для новоприйнятих працівників або для тих, хто перевівся з одного структурного підрозділу в інший.

А от регулярність повторного інструктажу, який проводиться на робочому місці, залежить від умов праці. Терміни таких інструктажів визначені нормативно-правовими актами з охорони праці, які діють у галузі, або роботодавцем, але вони мають відбуватися не рідше:

  • на роботах підвищеної небезпеки — 1 разу на 3 місяці;
  • для решти робіт — 1 разу на 6 місяців.

Що ж до позапланового та цільового інструктажів, то їх проводять за потребою.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
77726

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

Вступний інструктаж з охорони праці є обов’язковим для кожного, без винятку, працівника. Приступати до роботи, не прослухавши цей інструктаж, — заборонено. Про які особливості проведення вступного інструктажу з охорони праці на робочому місці потрібно знати — розповідає експерт.
132599

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
945

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
179776

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12923