Літня спека: безпека праці та режим роботи

709

Запитання

За якої температури спека стає небезпечною та на якому рівні тримати температуру в приміщенні?

Відповідь

image44

Робота у спеку: вимоги безпеки
Якщо працівник проводить на робочому місці понад половину робочого часу або хоча б дві години поспіль, таке робоче місце вважають постійним. Температура на такому робочому місці не має перевищувати 28ºС.

У приміщення для збереження допустимої температури використовують як природну вентиляцію, так і спеціальні системи кондиціювання. Також можна застосовувати світловідбивні плівки або жалюзі на вікнах. 

Якщо ж роботи виконують на вулиці, такі засоби недоступні, і доводиться коригувати час роботи. Так, якщо температура повітря вища за 28º, загальна тривалість робіт на одну зміну не може становити понад 5 годин. При цьому працівникам слід надавати перерви для перепочинку. Тривалість перерв становить 10% робочого часу на кожні 2ºС перевищення.

Якщо ж температура повітря вища за 35°C, тривалість роботи за одну зміну має бути:

  • не більш ніж 5 годин для працівників у спеціальному одязі, що захищає від теплового випромінювання;
  • не більш ніж 2 години для працівників без спецодягу.

Час роботи між перервами при цьому не може перевищувати 20 хвилин, а час відпочинку має бути не меншим, ніж 10 хвилин.

Екстремальною та небезпечною вважають роботу за температури понад 37º.Роботи в таких умовах дозволені лише для ліквідації аварій та проведення екстрених робіт для попередження аварійних ситуацій. 

Окремі вимоги висувають до приміщень для відпочинку працівників. Так, температура в них має бути не нижчою за 25°C, а різниця з робочою температурою має не перевищувати п'яти градусів.

Держпраці рекомендує роботодавцям під час спеки коригувати режим роботи. Так, робочі години краще перенести на ранок або на вечір.

Також самим працівникам слід пам'ятати про ризики зневоднення організму. Так, замість звичайної води краще пити мінеральну воду або вітамінізовані напої. Пити рідину краще невеликими порціями, але частіше.

Джерело: Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1640

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59877