Перейменування підрозділу після атестації робочих місць

828

Запитання

Чи проводити переатестацію робочих місць за умовами праці, якщо умови праці такі ж, але назва структурного підрозділу змінилася?

Відповідь

  image85

Як організувати атестацію робочих місць

Для проведення атестації робочих місць за умовами праці слід керуватися Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою КМУ «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 № 442 та Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Проте порядок не надає чіткого визначення, що робити у разі зміні назви структурного підрозділу. Якщо в такій ситуації змінилася лише назва, а умови праці залишишися такими ж, керівник може поширити результати атестації на працівників за атестованою раніше посадою (на період дії атестації відповідно). В такому разі працівники зберігають усі пільги та компенсації, встановлені за результатами атестації.

Таке рішення оформлюють наказом. 

Зазначимо, атестацію робочих місць за умовами праці потрібно проводити у строки, передбачені колективним договором (не рідше, ніж раз на п’ять років). Якщо ж умови та характер праці докорінно змінилися,  проводять позачергову атестацію. При цьому неважливо,  хто саме ініціював зміни: роботодавець, профспілковий комітет, трудовий колектив чи його виборний орган.

Джерело: Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
43070

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12282

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19810

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10491

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9228