Громадські та суспільно корисні роботи

751

Запитання

У чому різниця між цими видами робіт?

Відповідь

image87

Як перевірити стан охорони праці на підприємстві

Насамперед варто розібратися зі значенням понять. Так, Держпраці надає такі визначення:

Суспільно корисні роботи — роботи, що мають оборонний характер або ж слугують для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану.

Громадські роботи — роботи, що організовуються для забезпечення економічної, соціальної та екологічної користі певної громади (задля додаткової стимуляції до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших осіб).

Суспільно корисні роботи Громадські роботи
Спрямування  ліквідація надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану забезпечення економічної, соціальної та екологічної користі
Організація військовим командуванням (самостійно або із залученням місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування) місцевою владою (роботодавців залучають добровільно)
Залучення зареєстрованих безробітних та інші незайнятих осіб (з урахуванням ВПО), а ще — працівників підприємств, що продовжують роботу в умовах війни (вид трудової повинності)

громадян, які шукають роботу через службу зайнятості та працівники, які втратили частину зарплати після зупинки чи скорочення виробництва (добровільно)

Мета відновлення повноцінного функціонування інфраструктури та безпеки громади соціальне спрямування
Приклад 
  • ремонтно-відновлювальні роботи
  • розбір завалів
    розчищення доріг, колій
  • будівництво захисних споруд цивільного характеру
  • сільськогосподарські, вантажні роботи
  • заготівля дров до опалювального сезону
  • супровід громадян з інвалідністю
  • допомога в закладах геріатрії
  • ліквідація наслідків стихійних явищ
  • упорядкування меморіалів, пам’ятників
  • консультації в органах соціального захисту

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113491

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8577

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1459

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2871