Засоби індивідуального захисту: обираємо безпечну продукцію

529

Запитання

Як правильно обирати засоби індивідуального захисту?

Відповідь

image65

Засоби індивідуального захисту: як обрати та використовувати

Виробники повинні надавати інструкцію до засобів індивідуального захисту (ЗІЗ).  У ній повинна міститися така інформація:

  • класу захисту (відповідно до рівнів ризику);
  • позначення ризиків, від яких надається захист;
  • термін придатності ЗІЗ;
  • особливості зберігання, використання, очищення та догляду;
  • посилання на Технічний регламент ЗІЗ.

Виробник складає декларацію відповідності вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту. Копія декларації не обов'язково надається у паперовому вигляді — в інструкції може бути наведена інтернет-адреса з декларацією відповідності).

Для того, щоб пересвідчитися у якості засобів індивідуального захисту, потрібно звернути увагу на маркування (воно може бути нанесене на товар, пакування або ж супровідну документацію). Ознакою того, що ЗІЗ відповідають вимогам безпеки та охорони здоров’я, є знак відповідності технічному регламенту. Це символ у формі незамкненого кола (з правого боку), який містить всередині стилізований трилисник.

Також можуть наносити ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності (залежно від категорії засобів індивідуального захисту).

Джерело: Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
19441

Основні засоби захисту від радіації

Організм людини не відчуває іонізуючого випромінювання. Тому для захисту від шкідливого впливу радіоактивних речовин використовують засоби захисту від радіації. Які бувають види засобів індивідуального захисту від радіації — далі в статті.
34559

Як діяти у разі радіаційної небезпеки

Правильні дії у разі радіаційної аварії допоможуть вберегтися від наслідків викиду радіації. Головне – позбутися паніки і бути обізнаним. Наша стаття — вам у поміч.
16982

Визначаємо строк служби протигазових ЗІЗОД

Невміла чи безвідповідальна експлуатація засобів індивідуального захисту органів дихання можуть призвести до погіршення самопочуття працівників та розвитку професійних захворювань органів дихання. Щоб цього не трапилося, важливо не перевищувати строк служби ЗІЗОД.
4480

Види захисних рукавиць

Для захисту працівників від виробничих ризиків існує велика кількість видів захисних рукавиць. Зі статті ви дізнайтесь, які існують види захисних рукавиць за технологією виготовлення та за ступенем тактильної чутливості.
5511