Хто відповідає за стан охорони праці на підприємстві

8177

Запитання

Кого слід призначити відповідальним за стан охорони праці на підприємстві — інженера з охорони праці чи заступника директора (головного інженера)?

Відповідь

За стан охорони праці на підприємстві відповідає його керівник. Він забезпечує функціонування системи управління охороною праці. Для цього, зокрема, створює відповідні служби та призначає посадових осіб, відповідальних за розв’язання конкретних питань охорони праці. Про це йдеться у статті 13 Закону про охорону праці. Тому ні заступника директора, ні головного інженера, ні інженера з охорони праці не можна призначити відповідальним за стан охорони праці на підприємстві.

Головного інженера можна призначити відповідальним за справний стан машин, механізмів, устатковання та за безпеку праці підлеглих йому працівників.

Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю. На це вказує стаття 15 Закону про охорону праці. На підприємстві інженер з охорони праці є при керівнику своєрідним «внутрішнім інспектором», який контролює, чи дотримуються працівники норм охорони праці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1631

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59814

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41531