Затверджено вимоги та умови безпеки для підприємств з переробки уранових руд

З 1 вересня 2015 року набирають чинності Вимоги та умови безпеки (ліцензійні умови) провадження діяльності з переробки уранових руд, затверджені наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 27.05.2015 № 101

З 1 вересня 2015 року набирають чинності Вимоги та умови безпеки (ліцензійні умови) провадження діяльності з переробки уранових руд (далі — Ліцензійні умови), затверджені наказом Державної інспекції ядерного регулювання України від 27.05.2015 № 101.

Ці Ліцензійні умови є обов’язковими для суб’єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії (далі — суб’єкт діяльності), які провадять або мають намір провадити діяльність з переробки уранових руд, або припиняють діяльність шляхом ліквідації, перепрофілювання, тимчасового зупинення переробного уранового об’єкта, незалежно від форм власності та підпорядкованості органам державного управління.

Суб’єкт діяльності здійснює переробку уранових руд на основі отриманої у встановленому законодавством порядку ліцензії.

Суб’єкт діяльності забезпечує радіаційний захист персоналу, населення та навколишнього природного середовища шляхом здійснення заходів щодо:

  • неперевищення встановлених допустимих рівнів опромінення персоналу і квот ліміту дози опромінення критичної групи населення;
  • забезпечення контролю за дозами опромінення персоналу;
  • забезпечення контролю за рівнем радіаційно-гігієнічних параметрів на робочих місцях персоналу, у виробничих приміщеннях, санітарно-захисній зоні та зоні спостереження;
  • неперевищення допустимих концентрацій радіонуклідів в атмосферному повітрі зони спостереження, воді поверхневих водоймищ та підземних водах;
  • дотримання технологічних процесів переробки уранових руд, поводження з продуктами та відходами переробки уранових руд;
  • дотримання умов безпечної експлуатації переробного уранового об’єкта, визначених у проектній документації.

Суб’єкт діяльності визначає кваліфікаційні вимоги до персоналу та забезпечує проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб, які забезпечують ядерну та радіаційну безпеку.

Інформація про інструктажі з охорони праці

Реєстраційні журнали для інструктажів з охорони праці

Додаткові матеріали для проведення інструктажів з охорони праці

Інструкції з охорони праці

Інформація про інструктажі з пожежної безпеки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді