Значну кількість порушень законодавства з охорони праці в медичних закладах виявлено фахівцями Управління Держпраці у Сумській області

У рамках організації місячника охорони праці Управлінням Держпраці у Сумській обл. проведено всебічні комісійні перевірки дотримання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки та охорони надр, додержання вимог законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів в медичних закладах.

Значну кількість порушень законодавства з охорони праці виявлено фахівцями Управління Держпраці у Сумській області в результаті перевірок:

  • КЗ СОР «Обласний клінічний перинатальний центр»;
  • Недригайлівської центральної районної лікарні;
  • КЗ СМР «Сумський обласний клінічний психоневрологічний диспансер ім. О.В.Співака»;
  • КУ «Сумська міська клінічна лікарня №5».

До адміністративної відповідальності притягнуто винних осіб, що допустили порушення. За недодержання трудового законодавства на медичні заклади накладено штрафні санкції, загальна сума яких становить 22 400 грн.

Фахівці Держпраці перевірили виробничі дільниці суб’єктів господарювання, такі як:

  • пральні;
  • подавальні приміщення;
  • кисневі станції;
  • харчоблоки;
  • ліфти;
  • хірургічні відділення й операційні блоки;
  • клініко-діагностичні лабораторії;
  • фізіотерапевтичні відділення, денного стаціонару та хірургії «Одного дня»;
  • стерилізаційні. 

У ході контрольних заходів встановлено порушення законодавства з охорони праці в сферах:

Перевіреними суб’єктами господарювання не було отримано дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, якими є посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа – кисневі балони, ліфти тощо. Також без відповідного документа дозвільного характеру в медичних закладах виконуються роботи підвищеної небезпеки такі, як зварювальні, роботи на висоті.

Варто зауважити, що до виконання таких робіт допускаються працівники, яким не проведене щорічне спеціальне навчання і перевірка знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці, що є порушенням законодавства та збільшує ймовірність виробничого травматизму.

Із огляду на встановлені в ході перевірки порушення керівництвом КУ «Сумська міська клінічна лікарня №5» самостійно заборонено експлуатацію стерилізаторів парових, автоклава, зварювального апарата та виконання робіт на висоті малярами.

У КЗ СОР «Обласний клінічний перинатальний центр» заборонено експлуатацію шести ліфтів, встановлених у будівлях закладу, деяких верстатів й електрозварювальних апаратів, розміщених у майстернях суб’єкта господарювання, пральної машини, стерилізаторів парових тощо. 

Управлінням Держпраці у Сумській обл. після перевірки Недригайлівської ЦРЛ подано документи до суду для заборони експлуатації кисневих балонів (52 од.), зварювальних апаратів, стерилізаторів парових, виконання електрозварювальних робіт суб’єктом господарювання. Також через відсутність у підприємства відповідних дозвільних документів під заборону експлуатації потрапило три ліфти, встановлені у приміщенні лікарні.

Окрім нехтування нормами з охорони праці перевіреними медичними закладами було допущено порушення трудового законодавства, а саме: недодержання порядку оформлення трудових відносин із працівниками, порушення термінів виплати заробітної плати й процедури звільнення робітників тощо.

Із метою усунення виявлених порушень та уникнення підприємствами таких у майбутньому фахівцями Управління Держпраці за результатами контрольних заходів проведено семінар-наради з керівниками та робітниками перевірених медичних закладів.

Джерело: офіційний інформаційний сайт Управління Держпраці у Сумській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114662

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68945

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91538

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9912

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24466

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді