Значну кількість порушень законодавства з охорони праці в медичних закладах виявлено фахівцями Управління Держпраці у Сумській області

У рамках організації місячника охорони праці Управлінням Держпраці у Сумській обл. проведено всебічні комісійні перевірки дотримання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки та охорони надр, додержання вимог законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів в медичних закладах.

Значну кількість порушень законодавства з охорони праці виявлено фахівцями Управління Держпраці у Сумській області в результаті перевірок:

 • КЗ СОР «Обласний клінічний перинатальний центр»;
 • Недригайлівської центральної районної лікарні;
 • КЗ СМР «Сумський обласний клінічний психоневрологічний диспансер ім. О.В.Співака»;
 • КУ «Сумська міська клінічна лікарня №5».

До адміністративної відповідальності притягнуто винних осіб, що допустили порушення. За недодержання трудового законодавства на медичні заклади накладено штрафні санкції, загальна сума яких становить 22 400 грн.

Фахівці Держпраці перевірили виробничі дільниці суб’єктів господарювання, такі як:

 • пральні;
 • подавальні приміщення;
 • кисневі станції;
 • харчоблоки;
 • ліфти;
 • хірургічні відділення й операційні блоки;
 • клініко-діагностичні лабораторії;
 • фізіотерапевтичні відділення, денного стаціонару та хірургії «Одного дня»;
 • стерилізаційні. 

У ході контрольних заходів встановлено порушення законодавства з охорони праці в сферах:

Перевіреними суб’єктами господарювання не було отримано дозволу на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, якими є посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа – кисневі балони, ліфти тощо. Також без відповідного документа дозвільного характеру в медичних закладах виконуються роботи підвищеної небезпеки такі, як зварювальні, роботи на висоті.

Варто зауважити, що до виконання таких робіт допускаються працівники, яким не проведене щорічне спеціальне навчання і перевірка знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці, що є порушенням законодавства та збільшує ймовірність виробничого травматизму.

Із огляду на встановлені в ході перевірки порушення керівництвом КУ «Сумська міська клінічна лікарня №5» самостійно заборонено експлуатацію стерилізаторів парових, автоклава, зварювального апарата та виконання робіт на висоті малярами.

У КЗ СОР «Обласний клінічний перинатальний центр» заборонено експлуатацію шести ліфтів, встановлених у будівлях закладу, деяких верстатів й електрозварювальних апаратів, розміщених у майстернях суб’єкта господарювання, пральної машини, стерилізаторів парових тощо. 

Управлінням Держпраці у Сумській обл. після перевірки Недригайлівської ЦРЛ подано документи до суду для заборони експлуатації кисневих балонів (52 од.), зварювальних апаратів, стерилізаторів парових, виконання електрозварювальних робіт суб’єктом господарювання. Також через відсутність у підприємства відповідних дозвільних документів під заборону експлуатації потрапило три ліфти, встановлені у приміщенні лікарні.

Окрім нехтування нормами з охорони праці перевіреними медичними закладами було допущено порушення трудового законодавства, а саме: недодержання порядку оформлення трудових відносин із працівниками, порушення термінів виплати заробітної плати й процедури звільнення робітників тощо.

Із метою усунення виявлених порушень та уникнення підприємствами таких у майбутньому фахівцями Управління Держпраці за результатами контрольних заходів проведено семінар-наради з керівниками та робітниками перевірених медичних закладів.

Джерело: офіційний інформаційний сайт Управління Держпраці у Сумській області


Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1652

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91238

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45665

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49681