Перелік машин підвищеної небезпеки

Автор
юрист-практик, експерт з питань охорони праці
Скачайте новий Перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, чинний з березня 2021 року, та дізнайтеся, які ще зміни відбулися у порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Держпраці та її територіальні органи під час прийняття рішень щодо надання дозволів на виконання робіт та експлуатацію машин підвищеної небезпеки до березня 2021 року керувалися виключно «Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки», затвердженим постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі — Порядок № 1107).

Цей документ визначає процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення чи анулювання органами Держпраці дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Як обліковувати машини, механізми й устатковання підвищеної небезпеки

10.03.2021 року набула чинності постанова КМУ «Про затвердження переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 03.02.2021 № 77 (далі — Постанова № 77). Нею внесено зміни до Порядку № 1107, а також затверджено Перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Крім того, скасовано раніше чинний додаток 3 до Порядку № 1107 щодо надання дозволу:

  • роботодавцеві — на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  • виробникові або постачальникові машин підвищеної небезпеки — на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Відтепер п. 6 Порядку встановлено, що дозвіл за відповідною формою видається:

  • роботодавцеві — на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А додатка 2 Порядку (в редакції Постанови № 77) , або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою № 77;
  • виробникові або постачальникові машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки — на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою № 77, якщо інша форма оцінки його відповідності, яка є обов’язковою вимогою до нього, не встановлена технічними регламентами.

До Порядку № 1107 внесені й інші зміни. Зокрема, викладено в новій редакції додаток 2 до Порядку, яким визначено:

Пунктом 21 передбачено, що виконання робіт підвищеної небезпеки, які зазначені у групі Б додатка 2 Порядку № 1107, а також експлуатація (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначених у групі Б переліку, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою № 77, здійснюються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки Зверніть увагу! Змінено форму декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.

Встановлено, що Декларація подається роботодавцем не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Документи повертаються протягом п’яти робочих днів без розгляду у разі незаповнення полів, зазначення робіт підвищеної небезпеки та машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, які не відповідають вимогам, встановленим Порядком № 1107 та переліком машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженим Постановою № 77.

Декларація подається роботодавцем або уповноваженою ним особою, надсилається поштою до адміністратора центру надання адміністративних послуг у паперовій формі або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема і через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.

Декларація чи дозвіл

Змінено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки
Леонід Шевчуквикладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст»
Підприємство має дозвіл на виконання зварювальних робіт. Чи потрібно його анулювати, якщо тепер для виконання таких робіт достатньо декларації?

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді