Чи потрібна атестація за наявності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки

1674

Запитання

Підприємство має дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки. Чи потрібно проводити на ньому атестацію робочих місць за умовами праці?

Відповідь

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки затверджено постановою Кабміну від 26.10.2011 № 1107.

Законодавством передбачено види робіт підвищеної небезпеки, на виконання яких роботодавець має отримати дозвіл, — це:

  • монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція;
  • технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Водночас необхідність проведення атестації робочих місць за умовами праці на підприємстві зумовлена наявністю виробництва (технологічні процеси, обладнання, сировина, продукція), що є потенційним джерелом шкідливих і небезпечних факторів, які можуть заподіяти шкоду здоров’ю працівників зараз чи в майбутньому.

СкачатиЗразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на невеликих підприємствах

СкачатиЗразок оформлення наказу про проведення атестації робочих місць за умовами праці на великому підприємстві

Щоб з’ясувати, чи потрібно проводити атестацію, підприємство досліджує:

Отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки не може замінити проведення атестації.

Пройдіть швидкий тест для перевірки своїх знань з охорони праці:

telegram_logo.pngПІДПИСАТИСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Які переліки має скласти атестаційна комісія

За роботу в несприятливих умовах працівникам надають пільги і компенсації. Їх призначають на підставі переліків, що складають на підприємстві за результатами атестації робочих місць за умовами праці. Які саме переліки за результатами атестації скласти, як правильно їх оформити. Розповідаємо далі.
16077

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
19111

Атестація робочих місць за умовами праці медпрацівників

У закладах охорони здоров’я, як і на всіх інших підприємствах і в організаціях незалежно від форм власності й господарювання, потрібно проводити атестацію робочих місць. Однак з огляду на характер праці медичних працівників атестація їхніх робочих місць суттєво відрізняється від атестації на промислових підприємствах.
13893

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
27435