Чи вказувати у переліку газонебезпечних місць приміщення, де розміщені ресивери з воднем

657

Запитання

Чи обов’язково у переліку газонебезпечних місць, а також приміщень зі шкідливими речовинами вказувати приміщення, де розміщені ресивери з воднем?

Відповідь

На підприємстві має бути перелік усіх газонебезпечних місць, а також приміщень, зокрема підземних споруд, зі шкідливими речовинами. Його затверджує керівництво підприємства (структурного підрозділу). Біля входу до таких приміщень необхідно вивісити знаки безпеки, щоб попередити про наявність шкідливих речовин і про можливість пожежі та вибуху (п. 1.26 гл. 1 розд. ІV Правил охорони праці під час експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій, теплових мереж і тепловикористовувальних установок, затверджені наказом Міненерговугілля від 02.12.2013 № 892; НПАОП 0.00-1.69-13).

Скачайте: Інструкція з охорони праці при проведенні газонебезпечних робіт (чистка ємкостей)

Більш детально вимоги до газонебезпечних робіт та місць визначає Типова інструкція з організації безпечного проведення газонебезпечних робіт (затверджена Держгіртехнаглядом СРСР від 20.02.1985; НПАОП 0.00-5.11-85).

На підприємстві по кожному цеху (виробництву) необхідно розробити перелік газонебезпечних робіт (далі — Перелік). У цьому документі потрібно окремо вказати газонебезпечні роботи:

  • І група — виконують із оформленням наряду-допуску;
  • ІІ група — виконують без оформлення наряду-допуску, але з обов’язковою реєстрацією таких робіт перед їх початком у відповідному журналі;
  • ІІІ група — обумовлені необхідністю ліквідувати або локалізувати можливі аварійні ситуації.

Перелік розробляють начальники цехів (установок, відділень за безцехової структури), узгоджують виробничий (технічний, виробничо-технічний) відділ, аварійно-рятувальна служба, служба техніки безпеки та затверджує головний інженер.

У Переліку необхідно вказати (п. 1.9 НПАОП 0.00-5.11-85):

  • цех (установку, відділення за безцехової структури);
  • місце і характер роботи, можливі шкідливі та небезпечні виробничі фактори під час її виконання;
  • категорію виконавців (виробничий персонал, газорятівники або члени добровільних газорятівних дружин);
  • основні заходи, що забезпечують безпеку виконуваних робіт.

Цей документ потрібно періодично не рідше ніж раз на рік, переглядати та перезатверджувати (п. 1.7-1.8 НПАОП 0.00-5.11-85).

додаток

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до безпеки праці у будівництві

Охорона праці на будівництві має бути організована таким чином, щоб захистити як робітників, які виконують роботи на об’єкті, так і сторонніх осіб, котрі можуть опинитися біля будівельного майданчика. Держава чітко визначає нормативи та стандарти безпечної роботи, яких слід дотримуватися відповідним суб’єктам господарювання.
26911

Газонебезпечні роботи

Які роботи належать до газонебезпечних, хто може виконувати такі роботи та коли потрібен наряд-допуск, які вимоги передбачені у законодавстві до виконання газонебезпечних робіт? Читайте статтю та працюйте безпечно!
35236

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Як забезпечується охорона праці під час безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві? Дізнайтеся, як розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію, яких вимог законодавства дотримуватися.
36289

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
38038

Враховуємо небезпечні та шкідливі виробничі фактори

Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
250284