Україна долучається до міжнародної концепції «Нульовий травматизм»

Держпраці та Міжнародна асоціація соціального забезпечення почали співрацю, спрямовану на долучення України до концепції Vision Zero (Нульовий травматизм).

3 жовтня голова Держпраці Роман Чернега та Гельмут Енес – генеральний секретар Міжнародної секції з техніки безпеки в гірничодобувній промисловості Міжнародної асоціації соціального забезпечення (ISSA) домовилися про налагодження співробітництва між Держпраці та ISSA, спрямованого на долучення України до концепції Vision Zero (Нульовий травматизм), та стосовно подальшої співпраці.

Довідка

Міжнародна асоціація соціального забезпечення (ISSA) – це світова організація, що об’єднує органи соціального забезпечення та державні органи влади, заснована у 1927 році. ISSA є визнаним авторитетним органом, який видає професійні стандарти у сфері управління соціальним забезпеченням, і надає своїм членам знання, послуги та доступ до мереж, які ефективно підтримують їх у вирішенні та подоланні першочергових завдань.

Розроблена Міжнародною асоціацією соціального забезпечення (ISSA) концепція Vision Zero або «Нульовий травматизм» – це якісно новий підхід до організації профілактики, який об’єднує три напрями – безпека, гігієна праці і благополуччя працівників на всіх рівнях виробництва.

Концепція «нульового травматизму» пропонує сім «золотих правил», реалізація яких допоможе роботодавцю знизити показники виробничого травматизму і професійної захворюваності. Дотримання кожного з цих правил передбачає серйозну організаційну роботу і застосування спеціального інструментарію, що дає змогу досягти поставлених цілей.

Україна зробила важливий крок до зменшення травматизму на виробництвіАктуально: Організовуємо робочі місця з турботою про працівників

Сім «золотих правил» концепції «Нульового травматизму»:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді