Роботодавців зобов’яжуть повідомляти про нічну роботу працівників

Норми КЗпП приведуть у відповідність до міжнародного законодавства.

Мінсоцполітики оприлюднило проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань роботи працівників у нічний час».

Документ передбачає внесення змін до ст. 54 КЗпП в частині:

  • визначення терміну «нічний працівник»;
  • встановлення максимально допустимої тривалості роботи в нічний час;
  • переведення нічних працівників відповідно до медичного висновку на денну роботу.

Крім того він передбачає обов’язок роботодавця повідомляти центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, на його вимогу про використання праці нічних працівників.

З метою визначення стану здоров’я працівника, реєстрації вихідних об’єктивних показників здоров'я та можливості виконання без погіршення стану здоров'я професійних обов'язків в умовах роботи в нічний час пропонується власнику або уповноваженому ним органу організовувати в обов’язковому порядку за бажанням нічних працівників проведення попереднього (при прийнятті на роботу), періодичних та позачергових (протягом трудової діяльності) медичних оглядів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21342

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14368

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
653

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4846

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді