Хто має право погоджувати та підписувати інструкції з охорони праці?
Запитання
На підприємстві інженером з охорони праці розроблені інструкції з пожежної безпеки та охорони праці. Інструкції потрібно погодити та підписати для запровадження у дію. Юрист за штатним розписом відсутній. Чи можуть підписувати інструкції менеджер зі збуту та комірник складу, які пройшли спеціальне навчання з пожежного мінімуму, електробезпеки (4 група допуску) та загальних правил охорони праці? Чи можуть ці ж самі особи бути членами комісії з перевірки знань з охорони праці робочого персоналу підприємства?
Відповідь
Погодження та підписання інструкцій
Згідно зі ст. 13 ЗУ «Про охорону праці» роботодавець створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання. Тобто, право затвердження локальних нормативних документів підприємства за роботодавцем.
Читайте на порталі
- Інструкція з охорони праці на підприємстві
- Посадова інструкція
- Інструкція з охорони праці при користуванні електропобутовими приладами
- Інструкція з охоронипраці для слюсаря
- Інструкція з охоронипраці для слюсаря-сантехніка
- Інструкція з охоронипраці прибиральника службових приміщень
- Інструкція з охоронипраці для стропальника
- Інструкція з охоронипраці для газозварника
- Інструкція з охоронипраці для маляра
Склад комісії
До складу комісії підприємства входять спеціалісти служби охорони праці, представники юридичної, виробничих, технічних служб, представник профспілки або уповноважений найманими працівниками з питань охорони праці.
Комісія вважається правочинною, якщо до її складу входять не менше трьох осіб. Усі члени комісії у порядку, установленому Типовим положенням, повинні пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці (п.3.10, п.3.11 НПАОП 0.00-4.12-05).