Хто має право погоджувати та підписувати інструкції з охорони праці?

10753

Запитання

На підприємстві інженером з охорони праці розроблені інструкції з пожежної безпеки та охорони праці. Інструкції потрібно погодити та підписати для запровадження у дію. Юрист за штатним розписом відсутній. Чи можуть підписувати інструкції менеджер зі збуту та комірник складу, які пройшли спеціальне навчання з пожежного мінімуму, електробезпеки (4 група допуску) та загальних правил охорони праці? Чи можуть ці ж самі особи бути членами комісії з перевірки знань з охорони праці робочого персоналу підприємства?

Відповідь

Погодження та підписання інструкцій

Згідно зі ст. 13 ЗУ «Про охорону праці» роботодавець створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання. Тобто, право затвердження локальних нормативних документів підприємства за роботодавцем.

Склад комісії

До складу комісії підприємства входять спеціалісти служби охорони праці, представники юридичної, виробничих, технічних служб, представник профспілки або уповноважений найманими працівниками з питань охорони праці.

Комісія вважається правочинною, якщо до її складу входять не менше трьох осіб. Усі члени комісії у порядку, установленому Типовим положенням, повинні пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці (п.3.10, п.3.11 НПАОП 0.00-4.12-05).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Iнструкція з охорони праці для кранівників (машиністів) кранів мостового типу

Iнструкція з охорони праці для кранівників (машиністів) кранів мостового типу є нормативним документом, що містить вимоги з охорони праці, обов’язкові для виконання кранівниками (машиністами) кранів мостового типу.
17102

Інструкція з охорони праці для сторожа

Інструкція з охорони праці сторожа розроблена з урахуванням вимог воєнного часу. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте її до умов вашого підприємства.
25924