Підпорядкування інженера з охорони праці

1860

Запитання

В установі роботодавцем є головний лікар. Чи може інженер з охорони праці підпорядковуватися заступнику головного лікаря з технічних питань, якщо в цей час головний лікар не перебуває у відпустці/лікарняному?

Відповідь

Керівник служби охорони праці на підприємстві повинен підпорядковуватися безпосередньо роботодавцю. В даному випадку – головному лікарю. Це визначено чинним законодавством в сфері охорони праці та рекомендаціями щодо розробки системи управління охороною праці (СУОП).

Керівник служби охорони праці може перебувати в оперативному підпорядкуванні уповноваженого атестованого заступника роботодавця, якщо це зумовлено специфікою виробничої діяльності підприємства. Звертаємо увагу, що остаточне рішення має бути за роботодавцем. Керівник служби охорони праці також може видати заступнику роботодавця припис встановленого зразка.


Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1642

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59880