Робота підрядної організації за нарядами-допусками

1518

Запитання

Як правильно організувати роботу підрядної організації на підприємстві гірничодобувної галузі за нарядами-допусками?

Відповідь

Відповідно до п. 2.3 глави II Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 25.01.2012 № 67 (далі – Вимоги), дія яких поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності і видів діяльності, роботи підвищеної небезпеки виконуються за нарядами-допусками, оформленими в установленому порядку.

Проте, як вказує у своєму листі від 21.02.2018 р. № 1297/1/10.2-ДП-18 Держпраці, сама форма наряду-допуску Вимогами не передбачена.

З огляду на це, роботодавці використовують наряд-допуск за формою НД-90, відповідно до документів підприємств (положень, стандартів тощо), зокрема і на підприємствах з видобутку корисних копалин відкритим способом, що не суперечить вимогам ст. 13 Закону України «Про охорону праці».

Відповідно до пп. 5.2.5 глави 5 Правил безпеки на залізничному транспорті підприємств системи Міністерства чорної металургії СРСР, затверджених наказом Міністерства чорної металургії СРСР від 23.04.79 № 406, роботи з ремонту кабельної мережі стрілок, світлофорів та рейкових колій повинні виконуватися відповідно до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 09.01.98 № 4.

У пункті 6.10 глави 6 Правил визначено порядок допуску працівників підрядних організацій, які належать до відряджених працівників, до робіт в електроустановках підприємств-власників електроустановок.

Роботи підвищеної небезпеки: вимоги до підрядника Читайте також Порядок продовження строку дії дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Правилами безпеки на залізничному транспорті підприємств системи Міністерства чорної металургії СРСР не регламентований порядок організації робіт підрядних організацій з поточного утримання, переукладання (перестановки), капітального ремонту залізничної колії на підприємствах з видобутку корисних копалин відкритим способом.

Відповідно, роботодавці, у разі проведення таких робіт підрядними організаціями на підприємствах з видобутку корисних копалин відкритим способом, можуть використовувати наряд-допуск за формою НД-90. Перед цим потрібно передбачити його використання відповідними актами з охорони праці підприємств (положеннями, стандартами, інструкціями тощо).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
25713

Бланк Наряду-допуску на виконання вогневих робіт

Дотримання пожежної безпеки під час вогневих робіт — обов’язкова вимога для підприємств. Дізнайтеся, як правильно оформити наряд-допуск, визначити відповідальних осіб і встановити заходи безпеки, щоб уникнути надзвичайних ситуацій.
5946

Роботи підвищеної небезпеки

Дізнайтеся, які документи потрібні для організації робіт підвищеної небезпеки та як їх оформити, а також, як проводити роботи з підвищеною небезпекою під час воєнного стану.
72891

Наряд-допуск на проведення газонебезпечних робіт

У яких випадках потрібен наряд-допуск на виконання газонебезпечних робіт? Хто його видає та на який термін? У статті ви знайдете фахові відповіді на ці та інші питання щодо оформлення наряду-допуску та зможете скачати наряд-допуск на проведення газонебезпечних робіт.
15786