Організовуємо стажування/дублювання на робочому місці

4098

Запитання

Як організувати стажування (дублювання) на робочому місці?

Відповідь

Стажування на робочому місці проводять для працівників, яких приймають, щоб ті виконували роботи підвищеної небезпеки. Якщо роботодавець вважає за потрібне, стажування проводять і для інших працівників.

Працівники, які забезпечують безаварійну роботу об’єктів підвищеної небезпеки або виконують роботи підвищеної небезпеки, до початку самостійної роботи проходять дублювання. У цей період вони обов’язково мають пройти протиаварійні та протипожежні тренування відповідно до плану ліквідації аварій.

Допуск до стажування (дублювання) оформлює наказом (розпорядженням) роботодавець. У ньому визначають тривалість стажування (дублювання) та вказують прізвище працівника, який відповідає за проведення стажування (дублювання).

Організовуємо стажування/дублювання на робочому місці За яких умов працівника допускають до самостійної роботи? Чи можна звільнити працівника від стажування (дублювання) – відповіді на ці запитання, а також зразки заповнення наказів про допуск до самостійної роботи, про проведення стажування та інші – у статті з Довідника спеціаліста з охорони праці.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання і перевірка знань з охорони праці працівників закладів освіти

Чинне законодавство вимагає, щоб працівники протягом трудової діяльності проходили навчання і перевірку знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про те, як організувати навчання і перевірку знань з охорони праці працівників закладів освіти, — далі у статті.
12995

Як організувати стажування (дублювання) на робочому місці

У статті разом з експертом з’ясуємо, як організувати проведення стажування, хто його має проходити, кого можна увільнити від його проходження та за яких умов працівника допустять до самостійної роботи.
15286

Зразок Програми вступного інструктажу з охорони праці

Що таке програма вступного інструктажу з охорони праці? Як скласти програму вступного інструктажу з охорони праці на підприємстві? Який перелік перелік питань вступного інструктажу розглядається в програмі? Щоб зекономити ваш час, пропонуємо скачати готовий зразок програми, розроблений експертом.
94900

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
27316