Начальство не реагує на приписи інженера з охорони праці: як діяти

889

Запитання

Що робити інженеру з охорони праці, якщо керівник не реагує на його приписи?

Відповідь

За посадовими обов’язками інженер із охорони праці контролює:

Якщо на підприємстві станеться нещасний випадок і працівник отримає виробничу травму, інженера з охорони праці можуть притягти до кримінальної відповідальності.

Добре поміркуйте перш ніж заплющити очі на те, що керівництво ігнорує ваші зауваження. Адже у майбутньому це може коштувати працівникам життя чи здоров’я, а вам — кар’єри або ж свободи.

Щоб знати, як діяти, аби керівники структурних підрозділів й адміністрація підприємства рахувалися з вами як із фахівцем, скористайтеся такими порадами з Довідника спеціаліста з охорони праці:
  • користуйтеся своїми законними правами;
  • аргументуйте власні вимоги;
  • правильно фіксуйте відмову виконувати ваші вимоги;
  • не бійтеся відкритого конфлікту.

Це не просто набір абстрактних порад – у статті експерт детально розповідає, як саме потрібно діяти, щоб кожна з них стала ефективним інструментом захисту своїх законних прав. Читайте також про те, чим закінчилися ігнорування норм охорони праці для керівних осіб підприємств та скачайте зразок акта про відмову у підписанні припису.

Начальство не реагує на приписи інжерена з охорони праці: як діяти

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91036

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45551

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49353

Аудит охорони праці

Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та ін. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
16114