Державна служба України з питань праці у листі від 21.09.2015 № 2838/0/5.1-08/6/ДП-15 надала роз’яснення щодо улаштування електрощитової: де, відповідно до норм, потрібно установлювати ввідний пристрій, ввідно-розподільний пристрій, головний розподільний щит
Державна служба України з питань праці (Держпраці) у листі від 21.09.2015 № 2838/0/5.1-08/6/ДП-15 надала роз’яснення щодо улаштування електрощитової.
Відповідно до підпункту 2.4.7 Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок, затверджених наказом Мінпраці від 21.06.2001 № 272 (НПАОП 40.1-1.32-01), ввідний пристрій (далі — ВП), ввідно-розподільний пристрій (далі — ВРП), головний розподільний щит (далі — ГРЩ), як правило, слід установлювати в електрощитове приміщення (далі — ЕП). У районах можливого затоплення вони повинні встановлюватися вище рівня затоплення.
ВП, ВРП, ГРЩ можуть розміщуватися в приміщеннях сухих підвалів, які призначені для експлуатації, за умови, що ці приміщення доступні для обслуговуючого персоналу та відділені від інших приміщень перегородками зі ступенем вогнестійкості не менше ніж 0,75 години.
У разі розміщення ВП, ВРП, ГРЩ і групових щитків поза ЕП вони повинні встановлюватися в зручних і доступних для обслуговування місцях, у шафах із ступенями захисту оболонки за ГОСТ 14254-96 «Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (КОД IР)» не нижче ІР 31. У цих випадках відстань від трубопроводів (водопровід, опалення, каналізація, внутрішні водостоки) повинна бути не менше 0,5 м, а від газопроводів і газових лічильників — не менше 1 м.
Щоб забезпечити належне функціонування підприємства, яке є споживачем енергоресурсів, розробіть та затвердьте Положення про енергетичну службу. Щоб зробити це правильно, скористайтеся зразком Положення, наведеним у статті.
Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
Наказ стане у пригоді, щоб організовувати на підприємстві безпечне експлуатування генераторів. Адаптуйте зразок наказу про призначення відповідального за безпечну експлуатацію електрогенератора до потреб свого підприємства і використовуйте в роботі.
Організаційно-правовим документом, який визначає завдання, права, обов’язки і відповідальність працівника відповідно до займаної посади, є посадова інструкція. Дізнайтеся про основні вимоги до розроблення посадових інструкцій та їх структуру зі статті.