Улаштування електрощитової: роз’яснення Держпраці

Теми:
Державна служба України з питань праці у листі від 21.09.2015 № 2838/0/5.1-08/6/ДП-15 надала роз’яснення щодо улаштування електрощитової: де, відповідно до норм, потрібно установлювати ввідний пристрій, ввідно-розподільний пристрій, головний розподільний щит

Державна служба України з питань праці (Держпраці) у листі від 21.09.2015 № 2838/0/5.1-08/6/ДП-15 надала роз’яснення щодо улаштування електрощитової.

Відповідно до підпункту 2.4.7 Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок, затверджених наказом Мінпраці від 21.06.2001 № 272 (НПАОП 40.1-1.32-01), ввідний пристрій (далі — ВП), ввідно-розподільний пристрій (далі — ВРП), головний розподільний щит (далі — ГРЩ), як правило, слід установлювати в електрощитове приміщення (далі — ЕП). У районах можливого затоплення вони повинні встановлюватися вище рівня затоплення.

ВП, ВРП, ГРЩ можуть розміщуватися в приміщеннях сухих підвалів, які призначені для експлуатації, за умови, що ці приміщення доступні для обслуговуючого персоналу та відділені від інших приміщень перегородками зі ступенем вогнестійкості не менше ніж 0,75 години.

У разі розміщення ВП, ВРП, ГРЩ і групових щитків поза ЕП вони повинні встановлюватися в зручних і доступних для обслуговування місцях, у шафах із ступенями захисту оболонки за ГОСТ 14254-96 «Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (КОД IР)» не нижче ІР 31. У цих випадках відстань від трубопроводів (водопровід, опалення, каналізація, внутрішні водостоки) повинна бути не менше 0,5 м, а від газопроводів і газових лічильників — не менше 1 м.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
103

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22586

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21339

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234205

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70429

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді