Улаштування електрощитової: роз’яснення Держпраці

Теми:
Державна служба України з питань праці у листі від 21.09.2015 № 2838/0/5.1-08/6/ДП-15 надала роз’яснення щодо улаштування електрощитової: де, відповідно до норм, потрібно установлювати ввідний пристрій, ввідно-розподільний пристрій, головний розподільний щит

Державна служба України з питань праці (Держпраці) у листі від 21.09.2015 № 2838/0/5.1-08/6/ДП-15 надала роз’яснення щодо улаштування електрощитової.

Відповідно до підпункту 2.4.7 Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок, затверджених наказом Мінпраці від 21.06.2001 № 272 (НПАОП 40.1-1.32-01), ввідний пристрій (далі — ВП), ввідно-розподільний пристрій (далі — ВРП), головний розподільний щит (далі — ГРЩ), як правило, слід установлювати в електрощитове приміщення (далі — ЕП). У районах можливого затоплення вони повинні встановлюватися вище рівня затоплення.

ВП, ВРП, ГРЩ можуть розміщуватися в приміщеннях сухих підвалів, які призначені для експлуатації, за умови, що ці приміщення доступні для обслуговуючого персоналу та відділені від інших приміщень перегородками зі ступенем вогнестійкості не менше ніж 0,75 години.

У разі розміщення ВП, ВРП, ГРЩ і групових щитків поза ЕП вони повинні встановлюватися в зручних і доступних для обслуговування місцях, у шафах із ступенями захисту оболонки за ГОСТ 14254-96 «Степени защиты, обеспечиваемые оболочками (КОД IР)» не нижче ІР 31. У цих випадках відстань від трубопроводів (водопровід, опалення, каналізація, внутрішні водостоки) повинна бути не менше 0,5 м, а від газопроводів і газових лічильників — не менше 1 м.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
626

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
137079

Передрейсовий медичний огляд водіїв

Хто повинен проходити передрейсовий медичний огляд, хто має право проводити передрейсовий медичний огляд водіїв, а також які наслідки для керівників підприємств та медичних працівників за непроведення медоглядів. Відповіді на всі запитання у статті.
86200

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді