Хто несе відповідальність за експлуатацію посудин, що працюють під тиском

Теми:
Державна служба України з питань праці у листі від 20.10.2015 № 3553/0/5.2-05/6/15 розглянула питання щодо навчання, призначення відповідального за справний стан і безпечну дію посудин, що працюють під тиском, а саме парового стерилізатора ВК-75

Державна служба України з питань праці (Держпраці) у листі від 20.10.2015 № 3553/0/5.2-05/6/15 розглянула питання щодо навчання, призначення відповідального за справний стан і безпечну дію посудин, що працюють під тиском, а саме парового стерилізатора ВК-75.

Паровий стерилізатор ВК-75 призначений для стерилізації водяною насиченою парою під тиском виробів медичного призначення і використовується в лікувально-профілактичних та інших медичних установах, лабораторіях.

Відповідно до вимог Правил безпеки i безпечної експлуатацiї посудин, що працюють пiд тиском, затверджених Держгіртехнаглядом СРСР від 27.11.87 (НПАОП 0.00-1.59-87), власник зобов’язаний призначити наказом із числа інженерно-технічних працівників, які пройшли у встановленому порядку перевірку знань цих Правил, відповідальних за справний стан і безпечну дію посудин, а також відповідальних з нагляду за технічним станом та експлуатацією посудин.

Отже, відповідальність за справний стан і безпечну дію посудин підприємства (цеху, дільниці) має бути покладена наказом на інженерно-технічного працівника, якому підпорядкований персонал, що обслуговує посудини.

Згідно з вимогами Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпрацi від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05), працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
102

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22585

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21327

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234196

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70429

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді