Державна служба України з питань праці у листі від 20.10.2015 № 3553/0/5.2-05/6/15 розглянула питання щодо навчання, призначення відповідального за справний стан і безпечну дію посудин, що працюють під тиском, а саме парового стерилізатора ВК-75
Державна служба України з питань праці (Держпраці) у листі від 20.10.2015 № 3553/0/5.2-05/6/15 розглянула питання щодо навчання, призначення відповідального за справний стан і безпечну дію посудин, що працюють під тиском, а саме парового стерилізатора ВК-75.
Паровий стерилізатор ВК-75 призначений для стерилізації водяною насиченою парою під тиском виробів медичного призначення і використовується в лікувально-профілактичних та інших медичних установах, лабораторіях.
Відповідно до вимог Правил безпеки i безпечної експлуатацiї посудин, що працюють пiд тиском, затверджених Держгіртехнаглядом СРСР від 27.11.87 (НПАОП 0.00-1.59-87), власник зобов’язаний призначити наказом із числа інженерно-технічних працівників, які пройшли у встановленому порядку перевірку знань цих Правил, відповідальних за справний стан і безпечну дію посудин, а також відповідальних з нагляду за технічним станом та експлуатацією посудин.
Отже, відповідальність за справний стан і безпечну дію посудин підприємства (цеху, дільниці) має бути покладена наказом на інженерно-технічного працівника, якому підпорядкований персонал, що обслуговує посудини.
Згідно з вимогами Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпрацi від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05), працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
Законодавство зобов’язує роботодавців інформувати працівників про умови праці робочому місці. Якщо вони несприятливі — потрібно це вказати у наказі про прийняття на роботу. Як скласти наказ про прийняття на роботу зі шкідливими умовами праці без помилок, дізнайтеся зі статті.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Посадова інструкція інженера з пожежної безпеки встановлює обов’язки, права, основні напрями роботи працівника, відповідального за пожежну безпеку та утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту. Скачайте інструкцію та адаптуйте до умов вашого підприємства.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.