Хто несе відповідальність за експлуатацію посудин, що працюють під тиском

Теми:
Державна служба України з питань праці у листі від 20.10.2015 № 3553/0/5.2-05/6/15 розглянула питання щодо навчання, призначення відповідального за справний стан і безпечну дію посудин, що працюють під тиском, а саме парового стерилізатора ВК-75

Державна служба України з питань праці (Держпраці) у листі від 20.10.2015 № 3553/0/5.2-05/6/15 розглянула питання щодо навчання, призначення відповідального за справний стан і безпечну дію посудин, що працюють під тиском, а саме парового стерилізатора ВК-75.

Паровий стерилізатор ВК-75 призначений для стерилізації водяною насиченою парою під тиском виробів медичного призначення і використовується в лікувально-профілактичних та інших медичних установах, лабораторіях.

Відповідно до вимог Правил безпеки i безпечної експлуатацiї посудин, що працюють пiд тиском, затверджених Держгіртехнаглядом СРСР від 27.11.87 (НПАОП 0.00-1.59-87), власник зобов’язаний призначити наказом із числа інженерно-технічних працівників, які пройшли у встановленому порядку перевірку знань цих Правил, відповідальних за справний стан і безпечну дію посудин, а також відповідальних з нагляду за технічним станом та експлуатацією посудин.

Отже, відповідальність за справний стан і безпечну дію посудин підприємства (цеху, дільниці) має бути покладена наказом на інженерно-технічного працівника, якому підпорядкований персонал, що обслуговує посудини.

Згідно з вимогами Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпрацi від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05), працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи, а також учні, курсанти, слухачі та студенти під час трудового і професійного навчання проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
626

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
137074

Передрейсовий медичний огляд водіїв

Хто повинен проходити передрейсовий медичний огляд, хто має право проводити передрейсовий медичний огляд водіїв, а також які наслідки для керівників підприємств та медичних працівників за непроведення медоглядів. Відповіді на всі запитання у статті.
86199

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді