Журнал протоколів перевірки знань з електробезпеки
Форма журналу перевірки знань з електробезпеки
Електроустановки необхідно експлуатувати відповідно до Правил улаштування електроустановок, затверджених наказом Міненерговугілля від 21.07.2017 № 476 (ПУЕ), Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Мінпаливенерго від 25.07.2006 № 258 (ПТЕЕС), і Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 09.01.1998 № 4 (ПБЕЕС).
Електробезпека: як організувати експлуатацію електроустановок
До обслуговування електроустановок споживачів залучаються спеціально підготовлені електротехнічні працівники — адміністративно-технічні, оперативні, виробничі та оперативно-виробничі працівники споживача або працівники спеціалізованої організації (за договором).
Керівник споживача затверджує положення про спеціальну підготовку і навчання електротехнічних та електротехнологічних працівників з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів. Підстава — пункт 1.5 Положення про спеціальну підготовку і навчання з питань технічної експлуатації об'єктів електроенергетики, затвердженого наказом Мінпаливенерго від 09.02.2004 № 75.
Перевірку знань кожного працівника проводять індивідуально за затвердженими керівником центральної комісії споживача з перевірки знань білетами а
Особи, які не пройшли навчання і перевірку знань у визначені строки, до роботи в електроустановках не допускаються.
Результати перевірок знань з електробезпеки оформлюють протоколом про перевірку знань з присвоєнням або підтвердженням кваліфікаційної групи з електробезпеки та реєструють у наскрізному порядку в Журналі перевірки знань з електробезпеки.
Докладніше: Як провести перевірку знань з електробезпеки
Як заповнювати Журнал протоколів перевірки знань з електробезпеки
У першій графі вказуються прізвище, ім’я та по батькові працівника, обіймана посада (спеціальність) і стаж роботи на цій посаді (спеціальності).
Далі вказуються дата попередньої перевірки і присвоєна група з електробезпеки. У наступній графі — дата і причина перевірки, група з електробезпеки. Після цього зазначається тема перевірки (охорона праці, пожежна безпека, технологія робіт) і рішення комісії («знає»/«не знає»).
Також має бути визначена і зафіксована у журналі дата наступної перевірки знань з електробезпеки.
В останній графі розписується особа, яка проходила перевірку.
Журнал перевірки знань з електробезпеки підписують голова та члени комісії з перевірки.
Термін зберігання Журналу протоколів перевірки знань з електробезпеки
Журнал перевірки знань з електробезпеки зберігається 3 роки (з моменту внесення останнього запису). Дата його заведення і дата закінчення вказуються у самому журналі.
Відповідальність за оформлення, стан і цілісність Журналу протоколів перевірки знань покладається на особу, відповідальну за електрогосподарство.