Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Електричне обладнання є невід’ємною частиною будь-якого сучасного підприємства, від виробничих потужностей до офісних приміщень. Які існують ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві? Що належить до заходів електробезпеки? Які встановити вимоги до персоналу працюючого з електроустаткуванням? Відповіді на усі ці питання – у статті.
Зі статті ви дізнаєтеся, коли присвоюється четверта група допуску з електробезпеки, якими знаннями та навичками повинен володіти працівник для присвоєння четвертої групи з електробезпеки.
Посвідчення з електробезпеки є документом про те, що працівник пройшов перевірку знань і отримав право самостійно працювати в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Хто видає посвідчення про перевірку знань з електробезпеки, в яких випадках воно не дійсне та чи потрібно його постійно мати з собою, дізнайтеся зі статті.
Хто має проводити інструктаж з електробезпеки для 1 групи, які нормативні акти передбачають проведення такого інструктажу і де має бути зафіксований факт його проходження працівниками. Відповіді на ці та інші питання — у статті.
Захисні засоби з електробезпеки — це засоби для захисту людини від ураження електричним струмом. Які існують основні захисні засоби в електроустановках, як вибирають засоби захисту від ураження електричним струмом, які обов'язки щодо захисту працівників від електротравм покладає на роботодавця законодавство — читайте далі.
Як заповнювати Журнал реєстрації протоколів перевірки знань з електробезпеки? Хто відповідає за заповнення журналу та його зберігання? Відповіді на ці та інші питання читайте далі.
Дізнайтеся, хто має проходити періодичну перевірку знань з правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, в яких випадках передбачена позачергова перевірка знань та хто її проводить.
Для запобігання нещасних випадків на підприємстві потрібно використовувати плакати і знаки з електробезпеки. Їх відсутність – пряме порушення вимог охорони праці. У статті ви знайдете інформацію про основні знаки електробезпеки та зможете скачати плакат, на якому вони зображені.