Порядок встановлення доплат за роботи зі шкідливими умовами праці хочуть змінити

Мінсоцполітики розробило проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій забезпечення мінімальної заробітної плати та оплати праці на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці

Проект акта спрямований на вдосконалення законодавства щодо порядку визначення розміру мінімальної заробітної плати та приведення у відповідність до сучасних умов порядку встановлення доплат за роботу на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці.

Скачатипояснювальну записку

Скачатипорівняльну таблицю

У проекті закону, розробленому Мінсоцполітики, передбачене внесення змін до деяких законодавчих актів України, зокрема до ст. 100 КЗпПУ. Її пропонують викласти в такій редакції:

Стаття 100. Оплата праці на важких роботах, на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці та умовах підвищеного ризику для життя і здоров’я

Оплата праці працівників, зайнятих на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці, проводиться в підвищеному розмірі шляхом установлення доплат, розміри яких визначається колективним договором, а в разі його відсутності — наказом (розпорядженням) роботодавця, з урахуванням класифікації умов праці за ступенем важкості, шкідливості та небезпеки за результатами атестації робочих місць за умовами праці. При цьому розміри таких доплат не можуть становити менш ніж 4 відсотки тарифної ставки (окладу).

Галузевими угодами можуть встановлюватися доплати у розмірах, вищих від передбачених частиною першою цієї статті.

Законодавством можуть встановлюватися інші гарантії підвищеної оплати праці за роботу у несприятливих умовах або в умовах підвищеного ризику для життя та здоров’я працівника.

Аби дізнатися, який процент до тарифної ставки передбачено залежно від важкості умов праці чинним законодавством, скористайтеся Таблицею

Скачати Таблицю
Розрахунок доплат за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці

Частину 2 ст. 31 закону «Про оплату праці» запропоновано викласти в такій редакції:

При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:
доплати працівникам, зайнятим на роботах із важкими, шкідливими і небезпечними умовами праці, в несприятливих умовах та умовах підвищеного ризику для життя і здоров’я;
доплати за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт;
премії до святкових і ювілейних дат;
сума індексації заробітної плати.

Стаття 9 КЗпПУ матиме такий вигляд у разі прийняття проекту Мінсоцполітики:


Стаття 9. Умови визначення розміру мінімальної заробітної плати

Розмір мінімальної заробітної плати визначається з урахуванням:
потреб працівників та їхніх сімей;
середнього рівня заробітної плати;
розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахованого відповідно до ст. 5 Закону України «Про прожитковий мінімум»;
прогнозного індексу споживчих цін;
рівня зайнятості, продуктивності праці, інших економічних умов;
рівня податків, обов’язкових зборів та внесків;
соціальних пільг, гарантій, компенсацій.

Мінімальна заробітна плата встановлюється у розмірі, не нижчому від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з Прикінцевими положеннями у разі прийняття проекту закону він набуде чинності з 1 січня 2020 р. Поки що до 22 квітня 2019 р. триватиме його обговорення.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці, та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
198655

Заповнюємо Декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання

У статті ви знайдете бланк та приклад заповнення декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства та дізнаєтеся про порядок подання документа до відповідного дозвільного органу.
41043

Особиста картка обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ

Роботодавець зобов’язаний організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам. Видачу і повернення ЗІЗ потрібно обліковувати в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.
37027

Інструкція з охорони праці для кухаря

Інструкція з охорони праці для кухаря є інструкцією за професією, що встановлює вимоги безпеки під час приготування їжі (страв) в умовах кухні. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте її до умов вашого підприємства.
45167

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді