Підприємствам Харківщини доведеться сплатити штрафні санкції на суму 4 млн грн за нелегальне працевлаштування.
Під час інспекційних відвідувань на підприємствах Харківщини було виявлено чимало нелегально працевлаштованих робітників. Зокрема, на приватному підприємстві в будівельній галузі, на роботах з підвищеною небезпекою, було задіяно 17 працівників без належного оформлення трудових відносин. На приватному підприємстві, яке займається професійною підготовкою водіїв виявлено 19 неоформлених працівників.
За результатами інспекційних відвідувань Головним управлінням Держпраці у Харківській області розглянуто справи та винесено постанови щодо накладення штрафних санкцій на загальну суму 4 млн грн.
Нагадуємо!
За одного найманого працівника без належного оформлення трудових відносин передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, тобто 111 690 гривень.
Якщо роботодавець перешкоджає проведенню заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення, йому доведеться сплатити штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат, тобто 372 300 гривень.
Пам’ятайте!
Працівники, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем – соціально незахищені: не отримають державних соціальних гарантій та не отримають належного відшкодування заподіяної шкоди в результаті виробничої травми або професійного захворювання.
СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018
Громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці є важливим способом захисту трудових прав працівників. Про те, хто здійснює громадський контроль за охороною праці, – далі у статті.
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.