Підприємствам Харківщини доведеться сплатити штрафні санкції на суму 4 млн грн за нелегальне працевлаштування.
Під час інспекційних відвідувань на підприємствах Харківщини було виявлено чимало нелегально працевлаштованих робітників. Зокрема, на приватному підприємстві в будівельній галузі, на роботах з підвищеною небезпекою, було задіяно 17 працівників без належного оформлення трудових відносин. На приватному підприємстві, яке займається професійною підготовкою водіїв виявлено 19 неоформлених працівників.
За результатами інспекційних відвідувань Головним управлінням Держпраці у Харківській області розглянуто справи та винесено постанови щодо накладення штрафних санкцій на загальну суму 4 млн грн.
Нагадуємо!
За одного найманого працівника без належного оформлення трудових відносин передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат, тобто 111 690 гривень.
Якщо роботодавець перешкоджає проведенню заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення, йому доведеться сплатити штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат, тобто 372 300 гривень.
Пам’ятайте!
Працівники, які працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем – соціально незахищені: не отримають державних соціальних гарантій та не отримають належного відшкодування заподіяної шкоди в результаті виробничої травми або професійного захворювання.
СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.