Відповідальність за приховування нещасного випадку

Підприємства штрафують на мільйони гривен за порушення вимог законодавства про охорону праці. Одне з таких порушень — приховувавння нещасного випадку, що трапився на підприємстві. Дізнайтеся, яка саме відповідальність чекає на роботодавця, який не повідомив уповноваженим державним органам про нещасний випадок на підприємстві.

Згідно зі ст. 22 Закону про охорону праці роботодавець повинен організувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій. Однак це не єдиний нормативний акт, у якому регламентовано обов’язки роботодавця у разі нещасного випадку на виробництві.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018

Також роботодавець зобов’язаний інформувати про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на підприємстві уповноважені державні органи.

Проте часто роботодавці не повідомляють відповідним органам про нещасний випадок. Головні причини такої поведінки — небажання допускати органи контролю на територію підприємства та відсутність оформлених трудових відносин із потерпілим працівником.

Роботодавцям, які не повідомляють державним органам про нещасний випадок, законодавець установлює санкції адміністративного характеру. Так за несвоєчасне інформування Фонду соціального страхування про нещасні випадки та професійні захворювання на посадових осіб підприємств, фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю, фізичних осіб, котрі не мають статусу підприємців та використовують найману працю, накладається штраф від 8 до 15 НМДГ.

Якщо особа, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, повторно вчинить ті самі дії, на неї чекатиме штраф від 10 до 20 НМДГ.

За порушення порядку повідомлення центральному органу виконавчої влади про нещасний випадок може бути накладений ще більший штраф.

Відповідальність за приховування нещасного випадку Про те, як діє орган Держпраці, якщо роботодавець приховує нещасний випадок, дізнайтеся зі статті з Довідника: Роботодавець ухиляється від розслідування нещасного випадку. Чим це загрожує?

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Соціальне страхування від нещасних випадків

Дізнайтеся про новації у сфері соціального страхування: хто здійснює страхові виплати, який розмір і строки цих виплат, хто ухвалює рішення про призначення допомоги та як виплачувати допомогу потерпілим на виробництві.
11941

Порядок розслідування нещасних випадків на виробництві

У разі настання нещасних випадків, які завдали шкоди робітникам або іншим людям, роботодавець зобов’язаний вжити всіх зусиль для організації неупередженої та повної перевірки обставин таких подій. У статті розповідаємо не лише про загальну процедуру розслідування нещасних випадків, а й про те, як провести розслідування в умовах воєнного стану.
126575

Зразок наказу про продовження строку розслідування нещасного випадку

Розслідувати нещасний випадок у встановлений строк вдається не завжди: іноді це неможливо з об'єктивних причин. У такій ситуації необхідно продовжити строк розслідування відповідно до законодавства.
328

Журнал реєстрації нещасних випадків на виробництві

Нещасні випадки, які сталися на виробництві, роботодавець повинен внести у журнал реєстрації нещасних випадків на виробництві. Скачайте бланк такого журналу, чинний у 2024 році, та дізнайтеся, як правильно його заповнювати.
16186

Серцево-легенева реанімація у разі нещасного випадку на виробництві

Якщо ви опинилися поруч із потерпілим від нещасного випадку, головне — не розгубитися, адже від ваших дій залежатиме життя та здоров’я людини. Для цього опановуйте навички безпечного надання домедичної допомоги. Зокрема, читайте про те, як має відбуватися серцево-легенева реанімація у разі нещасного випадку на виробництві.
19938

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді