Роботу за цивільно-правовим договором зроблять невигідною

Розроблено законопроект про внесення змін до механізму нарахування ЄСВ. Якщо ці зміни набудуть чинності, то робота за ЦПД стане невигідною через підвищенний розмір ЄСВ.

На сьогодні на винагороду за цивільно-правовим договором і зарплату ЄСВ нараховується за однією ставкою – 22%. Проте, ті, хто виконує роботу за ЦПД, не мають трудових гарантій згідно з КЗпП. Тож роботодавці часто вдаються саме до укладання ЦПД із працівниками.

Проте Мінсоцполітики хоче виправити цю ситуацію і зробити роботу за ЦПД більш невигідною. Йдеться про ініціативи, закладені в законопроекті про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справедливого механізму нарахування ЄСВ.

ЄСВ нараховуватимуть по-новому? Корисно знати: чи може спеціальне навчання проводити сторонній фахівець за цивільно-правовим договором?

Зокрема, одна із норм законопроекту пропонує аби сума ЄСВ становила не менше, ніж подвійний розмір мінімального страхового внеску на місяць за кожну таку застраховану особу. Така зміна стосуватиметься підприємств (установ, організацій) та ФОП, які використовують працю фізичних осіб на умовах строкового трудового договору (контракту) та цивільно-правових договорів.

Виняток пропонують зробити лише для строкового трудового договору, укладеного для заміщення працівника, за яким відповідно до законодавства зберігається місце роботи, а також цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з ЄДР.

Однак ті платники, які з дня набрання чинності вказаним законопроектом збільшать базу нарахування ЄСВ в звітному місяці порівняно з базою нарахування ЄСВ платника за попередній місяць, матимуть право на списання сум фінансових санкцій (пені та штрафів) на суму підвищення ЄСВ, а також право на розстрочення сум недоїмки за умови подання протягом року відповідних заяв до органу доходів і зборів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
398

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11896

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
64

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді