Роботу за цивільно-правовим договором зроблять невигідною

Розроблено законопроект про внесення змін до механізму нарахування ЄСВ. Якщо ці зміни набудуть чинності, то робота за ЦПД стане невигідною через підвищенний розмір ЄСВ.

На сьогодні на винагороду за цивільно-правовим договором і зарплату ЄСВ нараховується за однією ставкою – 22%. Проте, ті, хто виконує роботу за ЦПД, не мають трудових гарантій згідно з КЗпП. Тож роботодавці часто вдаються саме до укладання ЦПД із працівниками.

Проте Мінсоцполітики хоче виправити цю ситуацію і зробити роботу за ЦПД більш невигідною. Йдеться про ініціативи, закладені в законопроекті про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справедливого механізму нарахування ЄСВ.

ЄСВ нараховуватимуть по-новому? Корисно знати: чи може спеціальне навчання проводити сторонній фахівець за цивільно-правовим договором?

Зокрема, одна із норм законопроекту пропонує аби сума ЄСВ становила не менше, ніж подвійний розмір мінімального страхового внеску на місяць за кожну таку застраховану особу. Така зміна стосуватиметься підприємств (установ, організацій) та ФОП, які використовують працю фізичних осіб на умовах строкового трудового договору (контракту) та цивільно-правових договорів.

Виняток пропонують зробити лише для строкового трудового договору, укладеного для заміщення працівника, за яким відповідно до законодавства зберігається місце роботи, а також цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з ЄДР.

Однак ті платники, які з дня набрання чинності вказаним законопроектом збільшать базу нарахування ЄСВ в звітному місяці порівняно з базою нарахування ЄСВ платника за попередній місяць, матимуть право на списання сум фінансових санкцій (пені та штрафів) на суму підвищення ЄСВ, а також право на розстрочення сум недоїмки за умови подання протягом року відповідних заяв до органу доходів і зборів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14366

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді