Роботу за цивільно-правовим договором зроблять невигідною

Розроблено законопроект про внесення змін до механізму нарахування ЄСВ. Якщо ці зміни набудуть чинності, то робота за ЦПД стане невигідною через підвищенний розмір ЄСВ.

На сьогодні на винагороду за цивільно-правовим договором і зарплату ЄСВ нараховується за однією ставкою – 22%. Проте, ті, хто виконує роботу за ЦПД, не мають трудових гарантій згідно з КЗпП. Тож роботодавці часто вдаються саме до укладання ЦПД із працівниками.

Проте Мінсоцполітики хоче виправити цю ситуацію і зробити роботу за ЦПД більш невигідною. Йдеться про ініціативи, закладені в законопроекті про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справедливого механізму нарахування ЄСВ.

ЄСВ нараховуватимуть по-новому? Корисно знати: чи може спеціальне навчання проводити сторонній фахівець за цивільно-правовим договором?

Зокрема, одна із норм законопроекту пропонує аби сума ЄСВ становила не менше, ніж подвійний розмір мінімального страхового внеску на місяць за кожну таку застраховану особу. Така зміна стосуватиметься підприємств (установ, організацій) та ФОП, які використовують працю фізичних осіб на умовах строкового трудового договору (контракту) та цивільно-правових договорів.

Виняток пропонують зробити лише для строкового трудового договору, укладеного для заміщення працівника, за яким відповідно до законодавства зберігається місце роботи, а також цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з ЄДР.

Однак ті платники, які з дня набрання чинності вказаним законопроектом збільшать базу нарахування ЄСВ в звітному місяці порівняно з базою нарахування ЄСВ платника за попередній місяць, матимуть право на списання сум фінансових санкцій (пені та штрафів) на суму підвищення ЄСВ, а також право на розстрочення сум недоїмки за умови подання протягом року відповідних заяв до органу доходів і зборів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113807

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді