Депутати підтримали зменшення трудових штрафів для малого бізнесу

У Комітеті ВР обговорили питання невідповідності штрафних санкцій рівню реальних доходів представників малого та середнього бізнесу і підтримали ініціативу щодо звернення до Голови ВР, Уряду та Мінсоцполітики для вирішення цього питання.

Представники малого і середнього бізнесу під час зустрічі з депутатами у Комітеті ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення поскаржилися на невідповідність штрафних санкцій рівню їх реальних доходів.

Крім того, учасники зустрічі порушили питання про відсутність на рівні закону положень, що закріплюють поняття «інспекційного відвідування», яке міститься у постанові КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України» від 26.04.2017 р. № 295.

За результатами заходу учасники підтримали Резолюцію робочої зустрічі, якою рекомендували народним депутатам України звернутися:

1) до Голови ВРУ щодо необхідності термінового розгляду та прийняття законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства» (№ 5711) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» (№ 6489);

Зменшення трудових штрафів та скорочення кадрових документів для малого бізнесуБез паніки! Що робити, якщо кримінальне покарання за порушення законодавства про охорону праці неминуче

2) до Уряду щодо приведення постанови № 295 у відповідність до Конституції України та Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;

3) до Мінсоцполітики з проханням розглянути питання про внесення змін до законодавчих актів щодо визначення термінів «недопущення до перевірки» та «створення перешкод у проведенні перевірки», а також зменшення переліку кадрових документів, які повинні вести роботодавці малого і середнього бізнесу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді