Депутати підтримали зменшення трудових штрафів для малого бізнесу

У Комітеті ВР обговорили питання невідповідності штрафних санкцій рівню реальних доходів представників малого та середнього бізнесу і підтримали ініціативу щодо звернення до Голови ВР, Уряду та Мінсоцполітики для вирішення цього питання.

Представники малого і середнього бізнесу під час зустрічі з депутатами у Комітеті ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення поскаржилися на невідповідність штрафних санкцій рівню їх реальних доходів.

Крім того, учасники зустрічі порушили питання про відсутність на рівні закону положень, що закріплюють поняття «інспекційного відвідування», яке міститься у постанові КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України» від 26.04.2017 р. № 295.

За результатами заходу учасники підтримали Резолюцію робочої зустрічі, якою рекомендували народним депутатам України звернутися:

1) до Голови ВРУ щодо необхідності термінового розгляду та прийняття законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства» (№ 5711) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» (№ 6489);

Зменшення трудових штрафів та скорочення кадрових документів для малого бізнесуБез паніки! Що робити, якщо кримінальне покарання за порушення законодавства про охорону праці неминуче

2) до Уряду щодо приведення постанови № 295 у відповідність до Конституції України та Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;

3) до Мінсоцполітики з проханням розглянути питання про внесення змін до законодавчих актів щодо визначення термінів «недопущення до перевірки» та «створення перешкод у проведенні перевірки», а також зменшення переліку кадрових документів, які повинні вести роботодавці малого і середнього бізнесу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14315

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
619

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4836

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді