Депутати підтримали зменшення трудових штрафів для малого бізнесу

У Комітеті ВР обговорили питання невідповідності штрафних санкцій рівню реальних доходів представників малого та середнього бізнесу і підтримали ініціативу щодо звернення до Голови ВР, Уряду та Мінсоцполітики для вирішення цього питання.

Представники малого і середнього бізнесу під час зустрічі з депутатами у Комітеті ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення поскаржилися на невідповідність штрафних санкцій рівню їх реальних доходів.

Крім того, учасники зустрічі порушили питання про відсутність на рівні закону положень, що закріплюють поняття «інспекційного відвідування», яке міститься у постанові КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України» від 26.04.2017 р. № 295.

За результатами заходу учасники підтримали Резолюцію робочої зустрічі, якою рекомендували народним депутатам України звернутися:

1) до Голови ВРУ щодо необхідності термінового розгляду та прийняття законопроектів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства» (№ 5711) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення» (№ 6489);

Зменшення трудових штрафів та скорочення кадрових документів для малого бізнесуБез паніки! Що робити, якщо кримінальне покарання за порушення законодавства про охорону праці неминуче

2) до Уряду щодо приведення постанови № 295 у відповідність до Конституції України та Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;

3) до Мінсоцполітики з проханням розглянути питання про внесення змін до законодавчих актів щодо визначення термінів «недопущення до перевірки» та «створення перешкод у проведенні перевірки», а також зменшення переліку кадрових документів, які повинні вести роботодавці малого і середнього бізнесу.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113513

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8577

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1460

Охорона праці молодих працівників

Хто такі «молодий працівник», «молодий спеціаліст» та «молодий громадянин»? Як працевлаштувати їх правильно та без ризиків? Які особливі вимоги до охорони праці молодих співробітників? Відповіді – у статті.
2873

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді