Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про охорону праці» (щодо імплементації Директиви 2009/104/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 16 вересня 2009 року) зареєстрований у Верховній Раді 2 червня 2017 року під номером № 6537 (далі – Законопроект № 6537). 12 грудня парламентський Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував Верховній Раді України підтримати його.
Читайте також: Вітчизняна охорона праці по-європейськи: інтерв’ю з Головою Держпраці
Законопроект № 6537 спрямований на впровадження заходів щодо:
- покращення рівня охорони праці;
- запобігання нещасним випадкам і травматизму, що виникають на виробництві під час використання обладнання;
- удосконалення інформаційного забезпечення органів державної влади та населення з питань охорони праці.
Якщо закон на базі Законопроекту № 6537 ухвалять, роботодавці будуть зобов’язані покращити інформування працівників, зокрема, за необхідності мають надавати їм письмові інструкції з охорони праці щодо робочого обладнання, яке використовується. Вони, серед іншого, повинні містити відомості про:
- умови використання робочого обладнання;
- передбачувані нештатні ситуації;
- висновки, які можна зробити на основі досвіду використання робочого обладнання тощо.
Роботодавці також мають інформувати працівників про небезпеку, яку може становити робоче обладнання, розташоване в їхній безпосередній робочій зоні або на майданчику, навіть якщо вони не користуються ним.
Багато вимог, передбачених Законопроектом № 6537, стосується оцінки технічного стану робочого обладнання та устаткування. Зокрема, роботодавці повинні будуть забезпечити:
- проведення первинного технічного огляду робочого обладнання після монтажу і перед першим введенням в експлуатацію, якщо безпека його використання залежить від умов монтажу;
- проведення позачергових технічних оглядів робочого обладнання щоразу, коли трапляються виняткові обставини, які можуть поставити під загрозу його безпеку – такі, як робота з модернізації, аварії, природні явища та тривалі періоди простою;
- охоплення робочого обладнання періодичними технічними оглядами для своєчасного виявлення та усунення його зносу, який може призвести до небезпечних ситуацій, у строки, що встановлені нормативно-правовими актами та експлуатаційними документами виробника;
- надання відомостей про результати оцінки технічного стану машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.
Детальніше про всі заплановані зміни можна дізнатися з документа.
СКАЧАТИ ЗАКОНОПРОЕКТ
За інформацією ЛІГА:ЗАКОН