Охорона праці по-новому: яких змін варто чекати роботодавцям

Парламентський Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалив законопроект про організацію безпеки на виробництві за європейським зразком. Які вимоги до охорони праці в ньому передбачені та до чого варто готуватися роботодавцям у разі його прийняття?

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про охорону праці» (щодо імплементації Директиви 2009/104/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 16 вересня 2009 року) зареєстрований у Верховній Раді 2 червня 2017 року під номером № 6537 (далі – Законопроект № 6537). 12 грудня парламентський Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував Верховній Раді України підтримати його.

Охорона праці по-новому: яких змін варто чекати роботодавцям Читайте також: Вітчизняна охорона праці по-європейськи: інтерв’ю з Головою Держпраці

Законопроект № 6537 спрямований на впровадження заходів щодо:

  • покращення рівня охорони праці;
  • запобігання нещасним випадкам і травматизму, що виникають на виробництві під час використання обладнання;
  • удосконалення інформаційного забезпечення органів державної влади та населення з питань охорони праці.

Якщо закон на базі Законопроекту № 6537 ухвалять, роботодавці будуть зобов’язані покращити інформування працівників, зокрема, за необхідності мають надавати їм письмові інструкції з охорони праці щодо робочого обладнання, яке використовується. Вони, серед іншого, повинні містити відомості про:

  • умови використання робочого обладнання;
  • передбачувані нештатні ситуації;
  • висновки, які можна зробити на основі досвіду використання робочого обладнання тощо.

Роботодавці також мають інформувати працівників про небезпеку, яку може становити робоче обладнання, розташоване в їхній безпосередній робочій зоні або на майданчику, навіть якщо вони не користуються ним.

Багато вимог, передбачених Законопроектом № 6537, стосується оцінки технічного стану робочого обладнання та устаткування. Зокрема, роботодавці повинні будуть забезпечити:

  • проведення первинного технічного огляду робочого обладнання після монтажу і перед першим введенням в експлуатацію, якщо безпека його використання залежить від умов монтажу;
  • проведення позачергових технічних оглядів робочого обладнання щоразу, коли трапляються виняткові обставини, які можуть поставити під загрозу його безпеку – такі, як робота з модернізації, аварії, природні явища та тривалі періоди простою;
  • охоплення робочого обладнання періодичними технічними оглядами для своєчасного виявлення та усунення його зносу, який може призвести до небезпечних ситуацій, у строки, що встановлені нормативно-правовими актами та експлуатаційними документами виробника;
  • надання відомостей про результати оцінки технічного стану машин, механізмів та обладнання підвищеної небезпеки центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Детальніше про всі заплановані зміни можна дізнатися з документа.

СКАЧАТИ ЗАКОНОПРОЕКТ

Охорона праці по-новому: яких змін варто чекати роботодавцям

За інформацією ЛІГА:ЗАКОН

Статичний блок для статей

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді