Законопроект про підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати зареєстровано в Парламенті

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 3060 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік»

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 3060 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

Відповідно до законопроекту з 1 вересня 2015 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлюється у розмірі:

  • для основних соціальних і демографічних груп населення — 1330 грн.;
  • дітей віком до 6 років — 1167 грн.;
  • дітей віком від 6 до 18 років — 1455 грн.;
  • працездатних осіб — 1378 грн.;
  • осіб, які втратили працездатність — 1074 грн.

Мінімальну заробітну плату у місячному розмірі буде збільшено до 1378 грн., у погодинному розмірі — до 8,29 грн. А розмір мінімальної пенсії зросте з 949 грн. до 1074 грн.

Також зростуть розміри виплат допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, тимчасової допомоги дітям та допомоги на догляд за інвалідом I чи II групи.

Збільшуються видатки на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

Видатки на підвищення розміру стипендій аспірантам, клінічним ординаторам та докторантам навчальних закладів та наукових установ пропонується збільшити на 22 005,3 тис. грн.

Також з 1 вересня 2015 року планується підвищення на 13% мінімальних звичайних академічних стипендій та соціальних стипендій учням професійно-технічних та студентам вищих навчальних закладів. На це додатково враховуються видатки в обсязі 256 140,2 тис. грн.

ІНСТРУКТАЖІ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
615

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96954

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
348

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді