Законопроект про підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати зареєстровано в Парламенті

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 3060 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік»

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 3060 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

Відповідно до законопроекту з 1 вересня 2015 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлюється у розмірі:

  • для основних соціальних і демографічних груп населення — 1330 грн.;
  • дітей віком до 6 років — 1167 грн.;
  • дітей віком від 6 до 18 років — 1455 грн.;
  • працездатних осіб — 1378 грн.;
  • осіб, які втратили працездатність — 1074 грн.

Мінімальну заробітну плату у місячному розмірі буде збільшено до 1378 грн., у погодинному розмірі — до 8,29 грн. А розмір мінімальної пенсії зросте з 949 грн. до 1074 грн.

Також зростуть розміри виплат допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, тимчасової допомоги дітям та допомоги на догляд за інвалідом I чи II групи.

Збільшуються видатки на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

Видатки на підвищення розміру стипендій аспірантам, клінічним ординаторам та докторантам навчальних закладів та наукових установ пропонується збільшити на 22 005,3 тис. грн.

Також з 1 вересня 2015 року планується підвищення на 13% мінімальних звичайних академічних стипендій та соціальних стипендій учням професійно-технічних та студентам вищих навчальних закладів. На це додатково враховуються видатки в обсязі 256 140,2 тис. грн.

ІНСТРУКТАЖІ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді