Повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу можна надсилати поштою

Держпраці у листі від 03.08.2015 № 1364/24/21/01/2298-15 повідомляє про те, що Повідомлення про прийняття працівника на роботу до місця знаходження ДФС можна надсилати поштою

Держпраці у листі від 03.08.2015 № 1364/24/21/01/2298-15 повідомляє про те, що Повідомлення про прийняття працівника на роботу до місця знаходження ДФС можна надсилати поштою.

Порядок повідомлення ДФС та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджений постановою КМУ від 17.06.2015 № 413 (далі — Порядок).

Відповідно до Порядку Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за визначеною формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

При цьому у Порядку не зазначено, яким саме шляхом паперові носії мають бути доставлені до місця знаходження ДФС, тому Держпраці не виключає можливості надсилання інформації поштовим відправленням із повідомленням про одержання. У такому випадку датою повідомлення буде дата надсилання листа відповідно до поштової квитанції.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
615

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96954

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
348

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді