Проведено перерахунок страхових виплат Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

«З метою забезпечення виконання норм ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі – Фонд) здійснено перерахунок щомісячних страхових виплат на коефіцієнт 1,236, який затверджено постановою КМУ від 16.03.2017 №145 «Деякі питання соціального захисту застрахованих осіб».

Так, перераховано страхові виплати 209,6 тис. потерпілих на виробництві та членам їх сімей, при цьому середній розмір підвищення страхових виплат з урахуванням зменшення розміру індексації страхових виплат відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 №1078, становить 273 грн, що складає 13,8%.

На ці цілі Фондом профінансовано у квітні поточного року близько 80 млн грн.

Середній розмір підвищення щомісячних страхових виплат для потерпілих на виробництві та членів їх сімей, яким не здійснювалась індексація страхових виплат, становить 354 грн. Таких осіб станом на 1.03.2017 року налічувалось майже 117 000.

Слід звернути увагу, що понад 92 000 осіб щомісячно отримували підвищений розмір страхових виплат за рахунок індексації грошових доходів населення.

Тому для цих осіб за наслідками перерахунку змінено структуру страхової виплати, а саме: підвищено основний розмір страхових виплат та зменшено розмір індексації.

Також у близько 31 000 осіб розмір підвищення щомісячної страхової виплати перевищив розмір індексації, відповідно нарахування індексації припинено.

Для інших осіб розмір індексації зменшено на суму підвищення страхових виплат.

Зростання основного розміру страхових виплат внаслідок перерахунку для осіб, які отримували індексацію, склало 492 грн. Але, зважаючи на те, що до проведення перерахунку ця категорія осіб щомісячно отримувала збільшений розмір виплат за рахунок індексації, середній розмір підвищення загального доходу у них складає 169 грн, або 6,4%.

Звертаємо увагу отримувачів страхових виплат, що перерахований розмір основної страхової виплати не підлягає зменшенню при подальших перерахуваннях за винятком перерахунку у разі зменшення відсотку втрати працездатності. Разом з тим, індексація страхової виплати є тимчасовою доплатою, яка проводиться у разі росту індексу споживчих цін без підвищення доходу. Тобто, якщо дохід підвищується, розмір індексації зменшується» – офіційний портал Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
26483

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2224

Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю

У минулому році трудові відносини зазнали багато змін, адже змінилося трудове законодавство. Дізнайтеся, чи потрібно роботодавцям у 2023 році подавати Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю
26754

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність чоловіків та жінок у їхньому праві на працю та винагороду за неї . Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
8132

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді