Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України: підвищення соціальних стандартів у 2017 році

На офіційному сайті Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі – Фонд) з’явилося повідомлення про перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві у Дніпропетровській області.

Доповідь начальника управління виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській обл. Надії Братко:

«Серед основних завдань Фонду є питання своєчасного та в повному обсязі відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я на виробництві.

Щомісячні страхові виплати – один із видів страхових виплат, що компенсує в разі стійкої втрати працездатності частину втраченого заробітку потерпілого.

На обліку у відділеннях виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській обл. на сьогоднішній день знаходяться майже 39 000 потерпілих.

За час існування нашого Фонду працівниками робочих органів виконавчої дирекції Фонду здійснено 15 перерахунків щомісячних страхових виплат на коефіцієнти росту середньої заробітної плати в галузях національної економіки. Але перерахунку, коли для щомісячних страхових виплат береться до уваги мінімальна заробітна плата, ще не було.

01.01.2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 року №1774-VІІІ. Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону встановлюється новий розмір щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві.

Іншими словами, з 1.01.2017 року у тих потерпілих, які мають 100% втрати працездатності, розмір щомісячної страхової виплати не може бути менше мінімального розміру заробітної плати станом на 1.12.2016 року, а саме – 1600 грн. У потерпілих, у яких ступінь втрати працездатності є менше 100 відсотків, розмір страхової виплати визначатиметься із мінімальної заробітної плати (1600 грн) з урахуванням відсотку втрати працездатності.

Відділеннями виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській області у січні 2017 року проведено нарахування нових сум щомісячних страхових виплат потерпілим, що підпадають під дію норми цього Закону. Таким чином, у лютому 2017 року 3735 потерпілих на виробництві отримали підвищені суми щомісячних страхових виплат.

Деяким потерпілим на виробництві перерахунок дозволив суттєво збільшити рівень доходів. Так, наприклад, потерпілий на виробництві 1961 року народження, який знаходиться на обліку у відділенні виконавчої дирекції Фонду в м. Павлоград, травмований на підприємстві в сільському господарстві у 2001 році, маючи 80% втрати професійної працездатності, до 01.01.2017 року отримував 35,58 грн, після проведеного перерахунку його щомісячна страхова виплата склала майже 1300 грн, збільшення більше, ніж в 36,5 рази.

Потерпілий на виробництві з міста Нікополь, 1952 року народження, нещасний випадок з яким стався 24.07.2002 року під час його роботи газоелектрозварювальником у ТОВ «АВМ», отримував щомісячні страхові виплати в розмірі 804,38 грн. Після проведеного перерахунку щомісячна страхова виплата складає 1600 грн.

У відділенні виконавчої дирекції Фонду в Покровському районі знаходиться на обліку інвалід І групи 1949 р. н., який отримав травму у 1982 році. Розмір щомісячної страхової виплати потерпілого становив 1013,25 грн при ступені втрати професійної працездатності 100%, а з 01.01.2017 року збільшився на 586,75 грн і становить 1600 грн.

Можна багато дискутувати, що для когось сума в 1600 грн не вважається вагомою, але для людини, яка багато років отримувала низький дохід, 1600 грн – це та сума, яка зможе поліпшити його матеріальний добробут.

З 01.03.2017 року здійснено ще одне підвищення щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей на коефіцієнт росту у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки, який відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 №145 «Деякі питання соціального захисту застрахованих осіб» становить 1,236. Тобто, щомісячна страхова виплата потерпілих на виробництві та членів їх сімей збільшилася на 23,6%.

Такий перерахунок здійснено 36296 потерпілим на виробництві в Дніпропетровській області, з них:

  • 15020 – шахтарі,
  • 2455 – внутрішньо переміщені особи з Донецької та Луганської областей.

Середня сума збільшення щомісячної страхової виплати на кожну особу складає 572,7 грн.

Також здійснено перерахунок щомісячної страхової виплати 1337 особам, що мають на це право в разі смерті потерпілого, з них:

  • 372 особи – члени сімей шахтарів,
  • 107 – внутрішньо переміщені особи з Донецької та Луганської областей.

Середня сума збільшення щомісячної страхової виплати на кожну особу складає 391 грн.

Незважаючи на реорганізацію Фонду, робочі органи виконавчої дирекції Фонду в Дніпропетровській області працюють якісно і професійно, а нагорода за це – щирі слова вдячності та поваги, які висловлюють потерпілі на виробництві, часто наголошуючи та тому, що тільки завдяки тому, що поруч є Фонд, їм живеться легше і світліше в наші нелегкі часи».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
39582

Доплата за шкідливі умови праці

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
27412

Які пільги передбачені для працівників, зайнятих на покрівельних роботах

Окремі види покрівельних робіт належать до робіт із шкідливими та важкими умовами праці. Щоб забезпечити соціальні гарантії працівникам, зайнятим у шкідливих і важких умовах праці, держава гарантує їм право на пільги й компенсації. Дізнайтеся, на які пільги можуть розраховувати працівники, зайняті на покрівельних роботах.
2340

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді