Згідно з пунктом 3.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05; далі — Типове положення), працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи проходять на підприємстві інструктажі, навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Не допускаються до роботи працівники, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці (п. 3.17 Типового положення).
Позачергове навчання і перевірка знань посадових осіб, а також фахівців з питань охорони праці проводяться при переведенні працівника на іншу роботу або призначенні його на іншу посаду, що потребує додаткових знань з питань охорони праці (п. 5.7 Типового положення).
Читайте на порталі:
Обов’язкові журнали з охорони праці на підприємствіВиди та особливості проведення інструктажів з охорони праці
Вступний інструктаж з охорони праці
Первинний інструктаж з охорони праці
Повторний інструктаж з охорони праці
Позаплановий інструктаж з охорони праці
Цільовий інструктаж з охорони праці
Особливості проведеняя інструктажів з охорони праці на робочому місці
Інструтажі з охорони праці для водіїв
Журнал реєстрації вступного інструктажу з охорони праці
Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці
Наказ про проведення інструктажів з охорони праці
Якщо посадова особа пройшла навчання та перевірку знань з питань охорони праці у спеціалізованому навчальному закладі відповідно до технології або видів виконуваних робіт на підприємствах А та Б, при цьому термін наступної перевірки знань не настав, то може бути прийняте рішення про чинність наявної перевірки знань з питань охорони праці (у нашому випадку — головного інженера та начальника відділу охорони праці підприємства А).
Працівника перевели з однієї професії на іншу всередині підрозділу. Дізнайтеся, чи треба його повторно навчати з питань охорони праці
Якщо ж технологія робіт за місцем роботи на підприємстві А відрізняється від технології робіт на підприємстві Б (наприклад, на підприємстві А посадова особа мала справу з технологією панельного будівництва, а на підприємстві Б матиме справу з технологією монолітно-каркасного будівництва), то позачергове навчання та перевірка знань мають бути обов’язково.