Атестація робочих місць чи лабораторно-інструментальне дослідження умов праці?

753

Запитання

У чому полягає відмінність між атестацією робочих місць та лабораторно-інструментальним дослідженням умов праці?

Відповідь

Відмінності між лабораторно-інструментальним дослідженням та атестацією умов праці для суб’єктів господарювання наведені у таблиці.

Лабораторно-інструментальні дослідження умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу

Атестація робочих місць за умовами праці, гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу

Підстава

Проводиться на підставі ст. 13 Закону України «Про охорону праці», наказу МОЗ Україна № 246 від 21.05.2007 р. «Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій», наказ Мінсоцполітики України № 207 від 14.02.2018 р. «Вимоги щодо безпеки та захисту здоров'я працівників під час роботи з екранними пристроями».

Проводиться на підставі ст. 13 Закону України «Про охорону праці», постанови КМУ від 01.08.1992 р. № 442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці», Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Мінпраці України № 41 від 01.09.1992 р.

Кратність

Щорічно

Раз на 5 років, позачергово при: істотних змінах технологічного процесу, капітальному ремонті, вперше створених робочих місцях

Поширюється на:

Усі установи, організації, підприємства незалежно від форми власності, зокрема і ФОП

Проводяться лабораторіями:

Акредитованими на право проведення лабораторно-інструментальних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу

Атестованими лабораторіями згідно з Порядком атестації лабораторій на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу, затвердженого наказом Мінсоцполітики України та МОЗ України № 784/1012 від 29.05.2018 р.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018

Джерело інформації: ГУ Держпраці в Івано-Франківській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
43101

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12288

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19813

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10494

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9233