Ознайомлення працівників з результатами атестації робочих місць

1489

Запитання

Які робочі місця підлягають обов’язковій атестації робочих місць, і чи потрібно при прийомі на роботу знайомити працівників з результатами атестації?

Відповідь

Обов’язковій атестації підлягають всі робочі місця підприємства.

Згідно з п. 1 Порядку атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442, атестація проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання. Атестацію організують, якщо технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Якщо результати лабораторних досліджень умов праці на робочих місцях є позитивними, атестувати такі робочі місця в подальшому не потрібно. При цьому, роботодавець протягом усього часу роботи працівника повинен забезпечувати належні умови праці на робочому місці.

Відповідно до ст. 29 Кодексу законів про працю України перед фактичним допуском працівника до робочого місця роботодавець зобов’язаний проінформувати його під розписку про результати атестації робочого місця, права на пільги та компенсації за роботу в шкідливих умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору.

Класифікація шкідливих і важких умов праці Актуальне за темою: Робота із шкідливими умовами праці у відрядженні: як застосувати матеріали атестації робочих місць

Джерело інформації: Держпраці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
43102

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12289

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19813

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10494

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9233