Отримання декларації відповідності на проведення робіт підвищеної небезпеки за наявності продовженого дозволу

2546

Запитання

Чи потрібно суб’єкту господарювання отримувати декларацію відповідності на проведення робіт підвищеної небезпеки за наявності продовженого дозволу на їх виконання в діючих електроустановках напругою понад 1000 В та проведення зварювальних робіт?

Відповідь

Згідно зі ст. 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Але набуття права на виконання зазначених вище робіт та експлуатацію машин і устаткування підвищеної небезпеки може здійснюватися також на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Постановою КМУ від 07.02.2018 № 48 розширено перелік робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації та перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що експлуатуються на підставі декларації.

Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки Читайте за темою: Дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки видаватимуть по-новому

Отже, за наявності у суб’єкта господарювання дозволу на зварювальні роботи та роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В, строк дії якого продовжено згідно з чинним законодавством, реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на право виконання тих самих видів робіт від суб’єкта господарювання не вимагається.

Джерело інформації: Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109133

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146838

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53160

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139737