Служба охорони праці в апаратах об’єднань підприємств

255

Запитання

Чи потрібно створювати службу охорони праці в апаратах об’єднань підприємств?

Відповідь

Єдиний порядок організації охорони праці в Україні встановлено Законом України «Про охорону праці» (далі – Закон).

З метою створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі безпечних умов праці, а також забезпечення додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці роботодавець забезпечує функціонування на підприємстві системи управління охороною праці. Також він створює відповідні служби та призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання (ст. 13 Закону).

На підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб роботодавець зобов’язаний створити службу охорони праці відповідно до типового положення, що затверджується центральним органом виконавчої влади, котрий забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Служба з охорони праці в апаратах об’єднань підприємств Які зміни внесли до Типового положення про службу охорони праці

На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які мають відповідну підготовку.

Нещасний випадок з працівником вдома у вихідний день: обов'язки роботодавця Читайте за темою: Суміщення функцій служби охорони праці: коли дозволено, а коли — ні

Якщо на підприємстві працює менше 20 осіб, для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну підготовку.

Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.

Відповідно до ст. 36 Закону повноваження в галузі охорони праці асоціацій, корпорацій, концернів та інших об’єднань визначаються їх статутами або договорами між підприємствами, які утворили об’єднання. Для виконання делегованих об’єднанням функцій в їх апаратах створюються служби охорони праці.

Враховуючи зазначене, служби з охорони праці в апаратах об’єднань підприємств створюються для виконання окремих повноважень в галузі охорони праці, делегованих підприємствами, що входять у відповідні об’єднання, і можуть здійснюватися компетентними зовнішніми службами.

Джерело – лист Держпраці від 31.05.2018 р. № 2619/3/4.4-зв-18. Нагадуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права та мають інформативний характер.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59270

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40976