В яких випадках не потрібно проводити атестацію робочих місць при переведенні працівників на іншу роботу

1306

Запитання

За результатами атестації робочих місць за умовами праці підтвердили право працівників на пільгове пенсійне забезпечення. Чи потрібно проводити атестацію, якщо робітників перевели на іншу дільницю, щоб зберегти право працівників на пільгове пенсійне забезпечення? За умови, що зміниться підпорядкованість за цією професією, а умови праці — ні.

Відповідь

Ні, у цьому випадку атестацію робочих місць за умовами праці (далі — атестація) проводити не потрібно.

Те, як проводити атестацію на підприємстві, визначають:

Позачергову атестацію проводять, якщо докорінно змінилися умови і характер праці з ініціативи роботодавця, профспілкового комітету, трудового колективу або його виборного органу, органів Держпраці (абз. 3 п. 4 Порядку № 442).

Чим загрожує непроведення атестації робочих місць за умовами праці Читайте більш детально: Підстави для проведення атестації робочих місць за умовами праці

Якщо ж після реорганізування підприємства чи його структурних підрозділів, зокрема коли змінилася підпорядкованість певних робочих місць (або структурних підрозділів), умови праці докорінно не змінилися, атестацію проводити не потрібно. Приймають рішення поширити результат атестації (на період її дії), проведеної до реорганізування, на працівників, яких переводять до нового (іншого) структурного підрозділу (або якщо змінюється їх підпорядкованість).

Докорінна зміна умов праці передбачає:

• зміну або модернізацію виробничого обладнання, сировини і матеріалів;

• зміну технологічного процесу та засобів колективного захисту, зокрема при поліпшенні умов праці, коли впроваджують нову техніку, технології, застосовують нові види сировини і матеріалів тощо.

Якщо у працівників після реорганізації підприємства змінилися умови праці, атестацію необхідно обов’язково провести якомога швидше.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
43034

Протокол засідання атестаційної комісії

Кожне засідання атестаційної комісії оформлюють відповідними протоколами. Щоб зекономити свій час, скачайте наведені у статті зразки протоколів та скористайтеся ними, коли проводитимете на підприємстві атестацію робочих місць.
12259

Наказ про результати атестації робочих місць

За результатами атестації робочих місць за умовами праці видається наказ про її результати. Скачайте готовий зразок наказу про результати атестації робочих місць та за потреби адаптуйте його до особливостей вашого підприємства.
19803

Як оформити графік проведення атестації

Перед проведенням атестації керівник підприємства видає відповідний наказ. Як додаток до нього оформлюють графік проведення атестації робочих місць за умовами праці. У статті ви знайдете зразок оформлення такого графіка.
10486

Комісія з атестації робочих місць за умовами праці

Атестаційна комісія — це колегіальний орган, створений для вирішення всіх питань, які стосуються атестації робочих місць на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, як створюють атестаційну комісію, хто входить до її складу, які функціональні обов’язки вона виконує.
9219