Підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві

1084

Запитання

Які організації мають право підтверджувати кваліфікаційний рівень інженера з охорони праці на будівництві та якими документами підтверджується їхнє право надавати оцінку з кваліфікації?

Відповідь

Питання підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві, керівника будівництва висвітлені в Мінімальних вимогах з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 1050 (далі – Мінімальні вимоги).

Відповідно до п. 5 розділу I Мінімальних вимог:

  • керівник будівництва (інженер-консультант у будівництві) – фізична особа з кваліфікаційним рівнем, підтвердженим третьою стороною, або юридична особа (інжинірінгова компанія, яка має у своєму складі фахівців з кваліфікаційним рівнем, підтвердженим третьою стороною), яка в межах повноважень, делегованих замовником, здійснює керівництво реалізацією проекту, надає замовнику консультації щодо вибору оптимальних шляхів його реалізації, приймає від його імені відповідні рішення або виконує інші функції;
  • координатор з питань охорони праці на стадії будівництва – компетентна фізична особа з підтвердженою кваліфікацією або юридична особа (яка має у своєму складі фахівців з підтвердженою кваліфікацією), яка на стадії будівництва виконує доручені їй замовником або керівником будівництва завдання, визначені у розділі IV Мінімальних вимог;
  • координатор з питань охорони праці на стадії розроблення проектоної документації на будівництво – компетентна фізична особа з підтвердженою кваліфікацією або юридична особа (яка має у своєму складі фахівця з підтвердженою кваліфікацією), яка на стадії розроблення проектної документації виконує доручені їй замовником або керівником будівництва завдання, визначені в п.1 розділу IV Мінімальних вимог;

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві Експертизи, пов’язані з безпекою праці: які бувають та коли проводять. Своїми знаннями ділиться експерт

Відповідно до п. 4 IV Мінімальних вимог координатори з питань охорони праці повинні мати необхідну підготовку для виконання своїх функцій (головна функція це забезпечення безпеки праці в будівництві), зокрема підтверджену належним органом кваліфікацією за професією інженер з охорони праці (будівництво).

Незалежний орган (третя сторона), що підтверджує кваліфікацію відповідних фахівців, це акредитований орган із сертифікації персоналу (орган з оцінки відповідності).

Проекти виконання робіт у будівництві Вас також можуть зацікавити такі статті:

Перелік документів, які підтверджують право органів з оцінки відповідності надавати оцінку з кваліфікації інженера з охорони праці на будівництві, керівника будівництва визначено Законом України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» (далі – Закон) та Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності».

Згідно зі ст. 1 Закону акредитація органів з оцінки вдповідності – це засвідчення національним органом України з акредитації того, що орган з оцінки відповідності відповідає вимогам національних стандартів, гармонізованих з відповідними міжнародними та європейськими стандартами, та у разі необхідності будь-яким додатковим вимогам щодо акредитації у відповідних сферах для продовження визначеної діяльності з оцінки відповідності.

Відповідно до ст. 11 Закону у разі прийняття рішення про акредитацію органу з оцінки відповідності йому видається атестат про акредитацію та надається право використовувати національний знак з акредитації. Строк дії атестата про акредитацію становить пять років.

Реєстр акредитованих органів із сертифікації персоналу розміщено на офіційному сайті Національного агенства з акредитації України.

Підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві Делегування замовником повноважень керівнику будівництва відбувається на договірних засадах.

Джерело – лист Держпраці від 19.04.2018 року № 3101/3/5.2-ДП-18). Нагадуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права та мають інформативний характер.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1484

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59264

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40973