Підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві

1577

Запитання

Які організації мають право підтверджувати кваліфікаційний рівень інженера з охорони праці на будівництві та якими документами підтверджується їхнє право надавати оцінку з кваліфікації?

Відповідь

Питання підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві, керівника будівництва висвітлені в Мінімальних вимогах з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 23.06.2017 № 1050 (далі – Мінімальні вимоги).

Відповідно до п. 5 розділу I Мінімальних вимог:

  • керівник будівництва (інженер-консультант у будівництві) – фізична особа з кваліфікаційним рівнем, підтвердженим третьою стороною, або юридична особа (інжинірінгова компанія, яка має у своєму складі фахівців з кваліфікаційним рівнем, підтвердженим третьою стороною), яка в межах повноважень, делегованих замовником, здійснює керівництво реалізацією проекту, надає замовнику консультації щодо вибору оптимальних шляхів його реалізації, приймає від його імені відповідні рішення або виконує інші функції;
  • координатор з питань охорони праці на стадії будівництва – компетентна фізична особа з підтвердженою кваліфікацією або юридична особа (яка має у своєму складі фахівців з підтвердженою кваліфікацією), яка на стадії будівництва виконує доручені їй замовником або керівником будівництва завдання, визначені у розділі IV Мінімальних вимог;
  • координатор з питань охорони праці на стадії розроблення проектоної документації на будівництво – компетентна фізична особа з підтвердженою кваліфікацією або юридична особа (яка має у своєму складі фахівця з підтвердженою кваліфікацією), яка на стадії розроблення проектної документації виконує доручені їй замовником або керівником будівництва завдання, визначені в п.1 розділу IV Мінімальних вимог;

Кваліфікаційні вимоги до інженера з охорони праці на будівництві Експертизи, пов’язані з безпекою праці: які бувають та коли проводять. Своїми знаннями ділиться експерт

Відповідно до п. 4 IV Мінімальних вимог координатори з питань охорони праці повинні мати необхідну підготовку для виконання своїх функцій (головна функція це забезпечення безпеки праці в будівництві), зокрема підтверджену належним органом кваліфікацією за професією інженер з охорони праці (будівництво).

Незалежний орган (третя сторона), що підтверджує кваліфікацію відповідних фахівців, це акредитований орган із сертифікації персоналу (орган з оцінки відповідності).

Проекти виконання робіт у будівництві Вас також можуть зацікавити такі статті:

Перелік документів, які підтверджують право органів з оцінки відповідності надавати оцінку з кваліфікації інженера з охорони праці на будівництві, керівника будівництва визначено Законом України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» (далі – Закон) та Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності».

Згідно зі ст. 1 Закону акредитація органів з оцінки вдповідності – це засвідчення національним органом України з акредитації того, що орган з оцінки відповідності відповідає вимогам національних стандартів, гармонізованих з відповідними міжнародними та європейськими стандартами, та у разі необхідності будь-яким додатковим вимогам щодо акредитації у відповідних сферах для продовження визначеної діяльності з оцінки відповідності.

Відповідно до ст. 11 Закону у разі прийняття рішення про акредитацію органу з оцінки відповідності йому видається атестат про акредитацію та надається право використовувати національний знак з акредитації. Строк дії атестата про акредитацію становить пять років.

Реєстр акредитованих органів із сертифікації персоналу розміщено на офіційному сайті Національного агенства з акредитації України.

Підтвердження кваліфікаційного рівня інженера з охорони праці на будівництві Делегування замовником повноважень керівнику будівництва відбувається на договірних засадах.

Джерело – лист Держпраці від 19.04.2018 року № 3101/3/5.2-ДП-18). Нагадуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права та мають інформативний характер.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21326

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14367

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844