Періодичність перевірок апаратури для газового зварювання і різання металу

5732

Запитання

Яка періодичність перевірок, ремонтів та випробувань апаратури для газового зварювання і різання металу?

Відповідь

Згідно з вимогами п. 4.1.1 розділу IV Правил з техніки безпеки і виробничої санітарії при виробництві ацетилену, кисню і газополуменевій обробці металів (далі – НПАОП 0.00-1.43-85) експлуатація обладнання і апаратури повинна проводитися відповідно до паспортів та інструкцій заводів-виготовлювачів, а також вимог цих Правил.

Відповідно до вимог п. 4.7.12 розділу IV НПАОП 0.00-1.43-85 перед початком газополуменевих робіт потрібно проводити перевірку, зокрема:

  • герметичності приєднання рукавів до пальника, різака, редукторів, запобіжних пристроїв та інших приладів;
  • справності апаратури;
  • наявності розрідження (підсосу) в каналі для горючого газу інжекторної апаратури;
  • стану запобіжного пристрою;
  • правильності підводки кисню і пального газу до пальника, різака або машини;
  • правильності та справності підведення струму й заземлення;
  • працездатності механічної, електричної та газової частин машини.

Не рідше одного разу на місяць і у всіх випадках підозри на несправність потрібно перевіряти різаки і пальники на газонепроникність з подальшою реєстрацією результатів перевірки в журналі. Не рідше ніж один раз на квартал повинен проводитися технічний огляд і випробування редукторів (п. 6.2.3. розділу VI НПАОП 0.00-1.43-85).

Газонебезпечні роботи Пройдіть тест на тему: «Проведення робіт за нарядом-допуском»

Редуктори для газополуменевої обробки випробовують на підвищення тиску після припинення відбору газу, на газонепроникність роз’ємних і паяних з’єднань, герметичність сполучень ущільнюючих поверхонь редукуючих клапанів та сідел і спрацювання запобіжного клапана.

Роз’яснення надано в листі Держпраці від 19.03.2018 р. № 2028/3/5.1-ДП-18). Нагадуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права та мають інформативний характер.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Як забезпечується охорона праці під час безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві? Дізнайтеся, як розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію, яких вимог законодавства дотримуватися.
30815

Як забезпечити безпеку на підприємстві в умовах зміни клімату

Безпека та гігієна праці в умовах змінного клімату потребують комплексного підходу. Зміни клімату, такі як підвищення температур, екстремальні погодні явища та інші, впливають на здоров'я працівників, інфраструктуру та діяльність підприємств. У статті ви знайдете приклади професійних ризиків, пов’язаних зі зміною клімату, та поради для навчання персоналу з їх запобігання.
968

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
304

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22776