Періодичність перевірок апаратури для газового зварювання і різання металу

5684

Запитання

Яка періодичність перевірок, ремонтів та випробувань апаратури для газового зварювання і різання металу?

Відповідь

Згідно з вимогами п. 4.1.1 розділу IV Правил з техніки безпеки і виробничої санітарії при виробництві ацетилену, кисню і газополуменевій обробці металів (далі – НПАОП 0.00-1.43-85) експлуатація обладнання і апаратури повинна проводитися відповідно до паспортів та інструкцій заводів-виготовлювачів, а також вимог цих Правил.

Відповідно до вимог п. 4.7.12 розділу IV НПАОП 0.00-1.43-85 перед початком газополуменевих робіт потрібно проводити перевірку, зокрема:

  • герметичності приєднання рукавів до пальника, різака, редукторів, запобіжних пристроїв та інших приладів;
  • справності апаратури;
  • наявності розрідження (підсосу) в каналі для горючого газу інжекторної апаратури;
  • стану запобіжного пристрою;
  • правильності підводки кисню і пального газу до пальника, різака або машини;
  • правильності та справності підведення струму й заземлення;
  • працездатності механічної, електричної та газової частин машини.

Не рідше одного разу на місяць і у всіх випадках підозри на несправність потрібно перевіряти різаки і пальники на газонепроникність з подальшою реєстрацією результатів перевірки в журналі. Не рідше ніж один раз на квартал повинен проводитися технічний огляд і випробування редукторів (п. 6.2.3. розділу VI НПАОП 0.00-1.43-85).

Газонебезпечні роботи Пройдіть тест на тему: «Проведення робіт за нарядом-допуском»

Редуктори для газополуменевої обробки випробовують на підвищення тиску після припинення відбору газу, на газонепроникність роз’ємних і паяних з’єднань, герметичність сполучень ущільнюючих поверхонь редукуючих клапанів та сідел і спрацювання запобіжного клапана.

Роз’яснення надано в листі Держпраці від 19.03.2018 р. № 2028/3/5.1-ДП-18). Нагадуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права та мають інформативний характер.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14317

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11722

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23072

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
293

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
31299