Періодичність перевірок апаратури для газового зварювання і різання металу

6740

Запитання

Яка періодичність перевірок, ремонтів та випробувань апаратури для газового зварювання і різання металу?

Відповідь

Згідно з вимогами п. 4.1.1 розділу IV Правил з техніки безпеки і виробничої санітарії при виробництві ацетилену, кисню і газополуменевій обробці металів (далі – НПАОП 0.00-1.43-85) експлуатація обладнання і апаратури повинна проводитися відповідно до паспортів та інструкцій заводів-виготовлювачів, а також вимог цих Правил.

Відповідно до вимог п. 4.7.12 розділу IV НПАОП 0.00-1.43-85 перед початком газополуменевих робіт потрібно проводити перевірку, зокрема:

  • герметичності приєднання рукавів до пальника, різака, редукторів, запобіжних пристроїв та інших приладів;
  • справності апаратури;
  • наявності розрідження (підсосу) в каналі для горючого газу інжекторної апаратури;
  • стану запобіжного пристрою;
  • правильності підводки кисню і пального газу до пальника, різака або машини;
  • правильності та справності підведення струму й заземлення;
  • працездатності механічної, електричної та газової частин машини.

Не рідше одного разу на місяць і у всіх випадках підозри на несправність потрібно перевіряти різаки і пальники на газонепроникність з подальшою реєстрацією результатів перевірки в журналі. Не рідше ніж один раз на квартал повинен проводитися технічний огляд і випробування редукторів (п. 6.2.3. розділу VI НПАОП 0.00-1.43-85).

Газонебезпечні роботи Пройдіть тест на тему: «Проведення робіт за нарядом-допуском»

Редуктори для газополуменевої обробки випробовують на підвищення тиску після припинення відбору газу, на газонепроникність роз’ємних і паяних з’єднань, герметичність сполучень ущільнюючих поверхонь редукуючих клапанів та сідел і спрацювання запобіжного клапана.

Роз’яснення надано в листі Держпраці від 19.03.2018 р. № 2028/3/5.1-ДП-18). Нагадуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права та мають інформативний характер.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14623

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142139

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14932

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38401