Періодичність перевірок апаратури для газового зварювання і різання металу

6241

Запитання

Яка періодичність перевірок, ремонтів та випробувань апаратури для газового зварювання і різання металу?

Відповідь

Згідно з вимогами п. 4.1.1 розділу IV Правил з техніки безпеки і виробничої санітарії при виробництві ацетилену, кисню і газополуменевій обробці металів (далі – НПАОП 0.00-1.43-85) експлуатація обладнання і апаратури повинна проводитися відповідно до паспортів та інструкцій заводів-виготовлювачів, а також вимог цих Правил.

Відповідно до вимог п. 4.7.12 розділу IV НПАОП 0.00-1.43-85 перед початком газополуменевих робіт потрібно проводити перевірку, зокрема:

  • герметичності приєднання рукавів до пальника, різака, редукторів, запобіжних пристроїв та інших приладів;
  • справності апаратури;
  • наявності розрідження (підсосу) в каналі для горючого газу інжекторної апаратури;
  • стану запобіжного пристрою;
  • правильності підводки кисню і пального газу до пальника, різака або машини;
  • правильності та справності підведення струму й заземлення;
  • працездатності механічної, електричної та газової частин машини.

Не рідше одного разу на місяць і у всіх випадках підозри на несправність потрібно перевіряти різаки і пальники на газонепроникність з подальшою реєстрацією результатів перевірки в журналі. Не рідше ніж один раз на квартал повинен проводитися технічний огляд і випробування редукторів (п. 6.2.3. розділу VI НПАОП 0.00-1.43-85).

Газонебезпечні роботи Пройдіть тест на тему: «Проведення робіт за нарядом-допуском»

Редуктори для газополуменевої обробки випробовують на підвищення тиску після припинення відбору газу, на газонепроникність роз’ємних і паяних з’єднань, герметичність сполучень ущільнюючих поверхонь редукуючих клапанів та сідел і спрацювання запобіжного клапана.

Роз’яснення надано в листі Держпраці від 19.03.2018 р. № 2028/3/5.1-ДП-18). Нагадуємо, що листи Держпраці не встановлюють норм права та мають інформативний характер.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Затверджуємо Перелік робіт з підвищеною небезпекою

На будь-якому підприємстві, діяльність якого передбачає виконання небезпечних робіт, потрібно затвердити перелік робіт з підвищеною небезпекою. Якою нормативною базою при цьому користуватися — дізнайтеся у статті.
25614

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73594

Аварія на виробництві

Аварія на підприємстві: порядок дій при виникненні аварії, процедура розслідування аварії, утворення комісії з розслідування, строки розслідування аварій та інша важлива інформація.
29368

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
25768

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
9939