Інструктаж з охорони праці особам, що працюють по договору аутстафінгу
Запитання
Особам, які працюють на підставі договору аутстафінгу, потрібно проводити лише вступний інструктаж чи й первинний також?
Відповідь
У вітчизняному законодавстві на сьогодні немає поняття «аутстафінг». Цей термін досі не використовують у жодному нормативно-правовому акті.
Оскільки заборони щодо застосування роботодавцем механізму аутстафінгу немає, такий механізм найму працівників в Україні застосовують. Через відсутність законодавчих норм, які регулюють питання аутстафінгу, не вдається уникнути проблем із організацією охорони праці. Тому в кожному конкретному випадку питання охорони праці насамперед варто чітко визначити й викласти у договорі про надання послуг між замовником та підрядником.
Дізнайтеся більше про те, як реєструвати інструктажі працівникам сторонніх організацій
Також візьміть до уваги роз’яснення, що є в листі Держпраці від 04.04.2016 № 3784/2/5.4-ДП-16 щодо деяких вимог НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників» (затверджений наказом МНС від 25.01.2012 № 67; далі — Загальні вимоги).
Роботодавець зобов’язаний організувати медичний огляд, забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, а також провести інструктаж із охорони праці з урахуванням специфіки умов праці на підприємстві, що приймає залучених працівників (п. 2.6 розд. ІІ Загальних вимог).
Інструктажі та реєстраційні журнали з охорони праці
- Види та особливості проведення інструктажів з охорони праці
- Вступний інструктаж з охорони праці
- Первинний інструктаж з охорони праці
- Повторний інструктаж з охорони праці
- Позаплановий інструктаж з охорони праці
- Цільовий інструктаж з охорони праці
- Особливості проведеняя інструктажів з охорони праці на робочому місці
- Інструтажі з охорони праці для водіїв
- Журнал реєстрації вступного інструктажу з охорони праці
- Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці
- Наказ про проведення інструктажів з охорони праці
Із огляду на те, що законодавством типової форми договору аутстафінгу не встановлено, під час складання такого договору сторони можуть скористатися главами 53, 63 Цивільного кодексу України.
Читайте також роз`яснення експерта про вимоги до охорони праці осіб, яких найняли на роботу за договором аутстафінгу