Інструктаж з охорони праці особам, що працюють по договору аутстафінгу

1394

Запитання

Особам, які працюють на підставі договору аутстафінгу, потрібно проводити лише вступний інструктаж чи й первинний також?

Відповідь

У вітчизняному законодавстві на сьогодні немає поняття «аутстафінг». Цей термін досі не використовують у жодному нормативно-правовому акті.

Оскільки заборони щодо застосування роботодавцем механізму аутстафінгу немає, такий механізм найму працівників в Україні застосовують. Через відсутність законодавчих норм, які регулюють питання аутстафінгу, не вдається уникнути проблем із організацією охорони праці. Тому в кожному конкретному випадку питання охорони праці насамперед варто чітко визначити й викласти у договорі про надання послуг між замовником та підрядником.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Дізнайтеся більше про те, як реєструвати інструктажі працівникам сторонніх організацій

Також візьміть до уваги роз’яснення, що є в листі Держпраці від 04.04.2016 № 3784/2/5.4-ДП-16 щодо деяких вимог НПАОП 0.00-7.11-12 «Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників» (затверджений наказом МНС від 25.01.2012 № 67; далі — Загальні вимоги).

Роботодавець зобов’язаний організувати медичний огляд, забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, а також провести інструктаж із охорони праці з урахуванням специфіки умов праці на підприємстві, що приймає залучених працівників (п. 2.6 розд. ІІ Загальних вимог).

Із огляду на те, що законодавством типової форми договору аутстафінгу не встановлено, під час складання такого договору сторони можуть скористатися главами 53, 63 Цивільного кодексу України.

Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці Читайте також роз`яснення експерта про вимоги до охорони праці осіб, яких найняли на роботу за договором аутстафінгу

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
77719

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

Вступний інструктаж з охорони праці є обов’язковим для кожного, без винятку, працівника. Приступати до роботи, не прослухавши цей інструктаж, — заборонено. Про які особливості проведення вступного інструктажу з охорони праці на робочому місці потрібно знати — розповідає експерт.
132585

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
941

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
179762

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12922