Взуття на підборах: чи доцільне на виробництві

1404

Запитання

В яких нормативних актах встановлені вимоги до взуття, яке використовується на виробництві, та висоти підборів?

Відповідь

Підбори завжди були елементом жіночності. Є професії, де носіння взуття на високих підборах передбачене умовами праці (наприклад манекенниці).

Попри очевидні переваги, взуття на високих підборах може становити небезпеку для життя і здоров’я. Жінки, які його носять, часто падають і травмуються. Як наслідок — синці, вивихнуті чи зламані суглоби ніг та рук.

Високі підбори збільшують навантаження на спину, коліна і щиколотки. Це може призвести до порушення кровообігу ніг (варикозу) та деформування стопи. Тому підбори у взуття, яке постійно носять на виробництві, не мають бути зависокі.

Взуття на підборах: чи доцільне на виробництві Працівник за довідкою медичного закладу не може носити спецвзуття: як діяти?

На сьогодні вимоги безпеки до матеріалів текстильних, шкіряних, хутрових та виробів із них визначають ДСанПіН 3.3-182-2012 «Матеріали та вироби текстильні, шкіряні і хутрові. Основні гігієнічні вимоги» (затверджені наказом МОЗ від 29.12.2012 № 1138; ДСанПіН 3.3-182-2012). Підприємства незалежно від форм власності, діяльність яких пов’язана з виробництвом та обігом матеріалів текстильних, шкіряних, хутрових і виробів із них, зобов’язані виконувати вимоги ДСанПіН 3.3-182-2012. Гігієнічні вимоги до взуття визначає пункт 3.18 розділу ІІ ДСанПіН 3.3-182-2012. У них йдеться, що висота підбора взуття для жінок має бутидо 40-45 мм. Тобто, порівняно з радянськими вимогами, максимальну висоту підборів збільшили удвічі.

Працівниця, коли виходила з адміністративної будівлі підприємства у робочий час, не втримала рівновагу, впала та підвернула на сходовому майданчику ногу. Як наслідок — струс головного мозку та перелом ноги. Сходовий майданчик відповідав нормативним вимогам. Потерпіла була у взутті на високих підборах.

Під час розслідування таких нещасних випадків постає дилема: пов’язати чи не пов’язати нещасний випадок із виробництвом. Якщо є вплив виробничого чинника чи середовища (наприклад незадовільний стан місця пересування), то все зрозуміло. Коли ж виробничий чинник ні до чого (наприклад працівник упав через раптове погіршення стану здоров’я), то й нещасний випадок можуть визнати таким, що не пов’язаний із виробництвом. Чи можна визнати причиною падіння працівниці те, що вона під час виконання службових обов’язків була у взутті на високих підборах?

Взуття на підборах: чи доцільне на виробництві Дізнайтеся, як розслідують нещасний випадок через особисту необережність

Якщо за результатами розслідування нещасного випадку встановлять, що висота підборів взуття потерпілої була понад 45 мм, то однією з причин нещасного випадку можуть визнати носіння взуття на високих підборах. Працівниці, яким стандарти ділової жінки не до вподоби, можуть принести на робоче місце пару змінного взуття.

Підошву взуття для запобігання ковзанню мають розробляти, виготовляти або оснащувати додатковими складовими частинами, що забезпечують задовільне зчеплення з поверхнею залежно від характеру і стану такої поверхні (п. 31 Технічного регламенту № 761).

Взуття на підборах: чи доцільне на виробництві Про спецодяг, спецвзуття та формений одяг, а також вимоги до їх використання розповідає експерт.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Спецодяг для кухарів

Кухаря забезпечують спецодягом, спецвзуттям та іншими санітарними засобами. Існують певні вимоги щодо розміру, матеріалів, крою такого одягу та особливостей його використання. Детальніше про спецодяг для кухарів – у статті.
25623

Засоби індивідуального захисту органів дихання

Засоби індивідуального захисту органів дихання захищають працівників від несприятливого впливу зовнішнього середовища. На які види поділяються ЗІЗ органів дихання, хто має ними забезпечувати, в яких ситуаціях їх потрібно використовувати – про все це і не тільки у статті.
40840

Особиста картка обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших ЗІЗ

Роботодавець зобов’язаний організувати на підприємстві належний облік і контроль за видачею у встановлені строки ЗІЗ працівникам. Видачу і повернення ЗІЗ потрібно обліковувати в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.
38321

Засоби колективного захисту працівників

Залежно від характеру застосування засоби захисту працівників поділяють на засоби колективного захисту та засоби індивідуального захисту. У статті розповімо про види колективних засобів захисту залежно від їх призначення.
70897

Спецвзуття: як використовувати та зберігати

На підприємствах, діяльність яких пов’язана з небезпечними роботами, працівникам видають спеціальне взуття та одяг. У статті розповімо про види спецвзуття, як здійснюється його облік, як правильно зберігати спецвзуття та доглядати за ним.
6665