Розслідування нещасних випадків, які трапилися під час відбування громадських робіт

223

Запитання

Як розслідують нещасні випадки, що трапилися під час відбування громадських робіт на виконання постанов суду про застосування адміністративного стягнення?

Відповідь

Якщо нещасний випадок стався під час відбування порушником адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, його потрібно розслідувати відповідно до вимог абз. 7, 8 п. 36 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (затверджений постановою Кабміну від 30.11.2011 р. № 1232.

У разі настання нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки, зокрема з можливою інвалідністю потерпілого, рішення про утворення комісії та проведення його розслідування приймає територіальне об’єднання Держпраці залежно від характеру і ступеня тяжкості травми.

Така позиція наведена в листі Держпраці від 22.02.2018 № 1351/3/9.1-ДП-18. Однак важливо пам’ятати: листи Держпраці не є нормативно-правовими актами та мають інформаційний, рекомендаційний характер.

У листі також вказано, що до складу спеціальної комісії, у разі ухвалення рішення про її створення та проведення спеціального розслідування, повинен увійти представник підприємства, яке видало наказ або розпорядження про початок відбування порушником громадських робіт.

Зверніть увагу!

Нещасні випадки, що трапилися під час відбування громадських робіт, беруться на облік підприємствами, де виконувалися громадські роботи.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Журнал реєстрації аварій

Усі аварії, які сталися на виробництві, мають реєструються у журналі реєстрації аварій. Скачайте бланк такого журналу.
2568

Які послуги можуть отримати потерпілі на виробництві

Законодавець передбачив право потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг. Розповідаємо, про які саме послуги йдеться та який порядок їх надання.
570

Розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки

Діє новий Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки. Дізнайтеся, як створити комісію з розслідування аварії на об’єктах підвищеної небезпеки та про її обов'язки, а також скачайте Акт розслідування обставин та причин аварії.
1142

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
38735

Порядок госпіталізації працівника у тяжкому стані

Дізнайтеся, як діяти, якщо швидка відмовляється госпіталізувати працівника у тяжкому стані з підприємства та хто нестиме відповідальність, якщо стан працівника погіршиться або виникне тривала непрацездатність.
4337