Яка процедура перенесення пожежних кранів

586

Запитання

Якими нормативними актами потрібно керуватися під час перенесення пожежних кранів у торговельному приміщенні?

Відповідь

Як зазначено в листі Держпраці від 23.11.2017 р. № 26-16630/261, окремої процедури перенесення пожежних кранів нормативно-правовими актами з питань пожежної безпеки не передбачено.

Однак під час перенесення пожежних кранів потрібно керуватися вимогами Законів України:

  • Про регулювання містобудівної діяльності;
  • Про архітектурну діяльність,

а також інших нормативних актів, таких, як:

  • Порядок розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затверджений наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 № 45;
  • ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва»;
  • ДБН В.2.5-64:2012 «Внутрішній водопровід та каналізація».

При перенесенні пожежних кранів може виникнути питання щодо необхідності узгодження цієї процедури з Державною службою з надзвичайних ситуацій. Однак, згідно з вимогами с. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» ДСНС не бере участі у проведенні експертизи проектної документації та прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Пам’ятайте, листи Держпраці не є нормативно-правовими актами та мають інформаційний, рекомендаційний характер.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
62713

Види первинних засобів пожежогасіння

Що відноситься до первинних засобів пожежогасіння, які первинні засоби пожежогасіння використовуються на виробництві, як правильно їх обрати та розмістити. Відповіді на ці та інші питання про первинні засоби пожежогасіння дає експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки.
30885

Основні вимоги до шляхів евакуації

Дізнайтеся, що належить до основних шляхів евакуації та який порядок утримання шляхів евакуації, які існують вимоги до евакуаційних виходів, як їх позначати, яка має бути мінімальна ширина шляхів евакуації.
34342