Чи потрібне огородження магістральним конвеєрам

596

Запитання

Чи поширюються на магістральні конвеєри вимоги п. 3.6. розділу VIII Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом?

Відповідь

При експлуатації магістральних конвеєрів машиністи приводять їх у дію безпосередньо з привідних станцій, на яких усі рухомі частини огороджені та не становлять небезпеки для працівників. Вимоги нормативних актів щодо їхньої безпечної експлуатації унеможливлюють для персоналу виконання виробничого завдання на конвеєрі, що працює, несанкціоноване проникнення людей в небезпечну зону дії частин механізму, що рухається чи обертається.

Відповідно, на підприємствах, які використовують магістральні конвеєри, виникає питання щодо необхідності встановлення захисного загородження з боку основного проходу по всій довжині робочої і холостої ланок стрічки, як це передбачено п. 3.6. розділу VIII Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом (далі – Правила).

Відповідь на це питання міститься у листі Держпраці від 21.02.2017 р. № 2010/1/10.2-ДП-17. Вимоги Правил, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 18.03.2010 № 61, поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, діяльність яких пов’язана з розробкою рудних та нерудних корисних копалин відкритим способом.

Які нормативні акти регламентують проведення дератизації Читайте також на порталі:

Вимоги п. 3.6 розділу VIII Правил, у частині необхідності огороджування робочої та холостої ланки стрічки з боку основного та монтажного проходу для працівників по всій довжині конвеєра суцільним нероз’ємним, не зблокованим з приводом конвеєра огородженням, стосуються конвеєрів, що розміщені у виробничих приміщеннях, галереях, тунелях і на естакадах.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті.
109038

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також завантажуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
146647

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
53100

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
139539