Чи потрібне огородження магістральним конвеєрам

433

Запитання

Чи поширюються на магістральні конвеєри вимоги п. 3.6. розділу VIII Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом?

Відповідь

При експлуатації магістральних конвеєрів машиністи приводять їх у дію безпосередньо з привідних станцій, на яких усі рухомі частини огороджені та не становлять небезпеки для працівників. Вимоги нормативних актів щодо їхньої безпечної експлуатації унеможливлюють для персоналу виконання виробничого завдання на конвеєрі, що працює, несанкціоноване проникнення людей в небезпечну зону дії частин механізму, що рухається чи обертається.

Відповідно, на підприємствах, які використовують магістральні конвеєри, виникає питання щодо необхідності встановлення захисного загородження з боку основного проходу по всій довжині робочої і холостої ланок стрічки, як це передбачено п. 3.6. розділу VIII Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом (далі – Правила).

Відповідь на це питання міститься у листі Держпраці від 21.02.2017 р. № 2010/1/10.2-ДП-17. Вимоги Правил, затверджених наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 18.03.2010 № 61, поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, діяльність яких пов’язана з розробкою рудних та нерудних корисних копалин відкритим способом.

Які нормативні акти регламентують проведення дератизації Читайте також на порталі:

Вимоги п. 3.6 розділу VIII Правил, у частині необхідності огороджування робочої та холостої ланки стрічки з боку основного та монтажного проходу для працівників по всій довжині конвеєра суцільним нероз’ємним, не зблокованим з приводом конвеєра огородженням, стосуються конвеєрів, що розміщені у виробничих приміщеннях, галереях, тунелях і на естакадах.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
102

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22585

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14367

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11736

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23130