Вирішення трудових спорів із залученням інспекторів Держпраці

623

Запитання

Чи може Держпраці бути посередником при вирішенні індивідуальних або колективних трудових спорів?

Відповідь

Під час онлайн-прийому до Голови Держпраці, Романа Чернеги, звернувся мешканець Запорізької області Юрій Манік, колишній працівник комунального підприємства «Левза» Михайлівської сільської ради. За його словами, раніше він звертався до суду з позовом про поновлення на роботі та стягнення грошової компенсації і отримав відмову. Апеляційна інстанція рішення районного суду залишила в силі.

Крім того, Ю. Манік неодноразово звертався до Головного управління Держпраці у Запорізькій області щодо трудового спору між ним, головою Михайлівської сільської ради та КП «Левза», а також з інших питань законодавства про працю. Усі звернення були розглянуті всебічно та своєчасно, заявнику надано обґрунтовані відповіді в межах повноважень Головного управління. Втім заявник не погодився з усіма висновками інспекторів праці.

З огляду на те, що пунктом 13 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю встановлено, що інспекторам праці забороняється виступати посередниками, арбітрами чи експертами під час розгляду індивідуальних або колективних трудових спорів; розглядати та перевіряти питання, яке є предметом розгляду в суді або щодо якого набрало законної сили рішення суду, перевіряти своєчасність, правильність і повноту виконання рішень суду, Голова Держпраці запропонував Ю. Маніку і керівництву Головного управління провести переговори і досягти компромісного рішення в питаннях, порушених у зверненні.

Джерело: Держпраці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59724

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22083

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
21676

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
740

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
65928